Wypadek na skrzyżowaniu w Żaganiu

i

Autor: Lubuska Policja

Żagań: niebezpieczne zachowanie 18-latki na drodze. Wszystko uchwyciła kamera samochodowa

2023-03-02 9:18

27 lutego, w Żaganiu 18-letnia kierująca zlekceważyła znak "STOP", wjechała na skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i Bema. Doprowadziła do niebezpiecznego zderzenia z innymi prawidłowo jadącymi samochodami. Wszystko uchwyciła kamera samochodowa.

Zlekceważenie znaków poważnym niebezpieczeństwem na drodze

Do niebezpiecznego zderzenia dwóch samochodów doszło 27 lutego, w poniedziałek na jednym ze skrzyżowań w Żaganiu. Młoda 18-letnia kierująca samochodem marki Volvo zlekceważyła znak "STOP" i wjechała na skrzyżowanie ulic Kochanowskiego i Bema. Doprowadziła do zderzenia z dwoma innymi pojazdami, które prawidłowo znajdowały się na drodze. Młoda kobieta wjechała na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym Citroenem C3, którym kierowała 47-latka. Jak dalej podaje policja w komunikacie w wyniku tego zderzenia pojazd Volvo przewrócił się na lewy bok i uderzył w dojeżdżający do skrzyżowania samochód marki Citroen Berlingo, którym kierowała 36-letnia kobieta. W pojazdach znajdowali się również pasażerowie, w tym dwójka dzieci.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamera samochodowa w aucie 36-latki. Policja za zgodą pokrzywdzonej kobiety opublikowała to nagranie ku przestrodze dla wszystkich, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Nagranie z tego zdarzenia znajdziecie tutaj

Choć cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie to na całe szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. 18-letniej kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Finał tej sprawy będzie miał swoje miejsce w sądzie - wskazał w komunikacie policji sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?