upał

i

Autor: Canva

Pogoda

Zielonogórzanie, naciągają upały. Termometry pokażą nawet 32 stopnie

Pogoda przez ostatnie tygodnie dla mieszkańców województwa lubuskiego nie była przychylna. Deszcze, chłodny wiatr i pochmurne niebo - tak w kilku słowach można by było opisać co się działo na dworze. Jednak jest światełko w tunelu. Jeszcze w czerwcu, zielonogórzanie muszą przygotować się na falę upałów. Będzie gorąco! Kiedy?

Fala upałów nadciąga do Lubuskiego

Mieszkańcy województwa lubuskiego mogą się cieszyć. Niebawem do naszego regionu przybędzie prawdziwe lato. Chociaż kalendarzowe lato rozpocznie się dopiero 22 czerwca, w sobotę to o wiele szybciej będzie można się cieszyć z promieni słonecznych w Zielonej Górze i okolicy. Tropikalne upały niebawem nadejdą nad Gorzów.

Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?

Prognoza pogody dla Zielonej Góry. Kiedy będzie ciepło?

Wielu zielonogórzan zachodzi w głowie "Kiedy będzie ciepło?". Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż to się wydaje. Sprawdziliśmy prognozę pogody na drugą połowę czerwca 2024 r. w Zielonej Góry. Synoptycy z portalu yr.no podali, że pierwszy upalny dzień będzie 17 czerwca, w poniedziałek. To wtedy termometry pokażą temperaturę aż 28 stopni.

Następne dni będą rozpieszczać mieszkańców Zielonej Góry. We wtorek, 18 czerwca bądźcie gotowi na temperaturę nawet 31 stopni. Na niebie mogą pojawić się chmury i zachmurzenie. 19 czerwca, w środę w Zielonej Górze według synoptyków termometry wskażą 33 stopnie Celsjusza. 20 czerwca, w czwartek lekko się ochłodzi i termometry wskażą 25 stopni. 21 czerwca będzie nawet 28 stopni, podobnie w niedzielę, 23 czerwca. Niestety w sobotę, 22 czerwca mogą wystąpić liczne opady deszczu, warto zaopatrzyć się wtedy w parasolkę.

QUIZ. Rozpoznasz rodzaj chmur po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
Jaka chmura jest na zdjęciu?
Rodzaje chmur - Cirrostratus

Otwarcie H2Ochla w Zielonej Górze