Te złote myśli i cytaty możesz napisać w kartce na komunię

i

Autor: pixabay.com

Komunia Święta 2023

Złote myśli i cytaty na komunię. Co napisać w kartce na komunię?

Od kilku miesięcy trwają już przygotowania do Pierwszej komunii świętej w 2023 r. Z tej okazji także zaproszeni są liczni goście, którzy będą chcieli wręczyć dziecku kopertę z życzeniami, cytatami lub złotymi myślami. Poniżej znajdziecie wyjątkowe sentencje na ten szczególny dzień.

Co napisać na kartce na komunię? Oto złote myśli i cytaty idealne na tę okazję

Gdy kupujemy kartkę na Pierwsza komunię świętą nie zawsze ma ona gotowe życzenia. Zastanawiamy się wtedy co napisać na kartce na komunię? Zebraliśmy więc naszym zdaniem najciekawsze cytaty i złote myśli na tę okazję.  

Cytaty na pierwszą komunię

  • Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi. - św. Jan Bosko
  • Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wzbudzaj święte uczucia, rozmawiaj z Nim, módl się i trwaj w Objęciach Umiłowanego. - św. Ojciec Pio
  • Używajcie dwóch duchowych skrzydeł, to jest, pobożności maryjnej i pobożności eucharystycznej. Na tych dwóch skrzydłach szybko podniesiecie się do nieba. - św. Jan Bosko
  • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi - św. Jan Paweł II

Cytaty z Biblii na pierwszą komunię

  • Kto trwa w miłości, trwa w Bogu a Bóg trwa w nim. (1J 4,16)
  • Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. (Ps 37,5)
  • Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia. (J8,12)
  • Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. (Mt 11, 28)
  • Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga. (Ef2, 8-9)

Złote myśli na pierwszą komunię

"Wśród licznych dróg człowieczych,jedna jest tylko prawdziwa.Lecz kto nam pokaże tę drogę?Kto powie, jak się nazywa?Niełatwa to będzie wędrówka,nie będzie usłana różami.Dojdziemy do celu na pewno,gdy Chrystus będzie szedł z nami."

"Dzisiaj jest Twoja I Komunia Święta,każdy z nas dobrze ten moment pamięta,bo jest to chwila wielka i uroczysta,pełna radości, przepiękna i czysta.We wspomnieniach Twoich pozostanieten dzień, gdy do serca przyjęłaśCiało Twego Boga."

"Pamiętaj o tym zawszewśród życia zmiennych dróg,Że choć nie widzą Cię ludzie,to zawsze widzi Cię Bóg."

Kiedy dać kartkę na Pierwszą komunię świętą?

Zwyczajowo przyjęto, że prezenty jak i kartki na Pierwszą komunię świętą przekazuje się tuż po ceremonii. To szczególnie ważne, aby nie rozproszyć wcześniej dziecka. Oczywiście mogą być wyjątki kiedy to nie mamy możliwości trzymać jej przy sobie podczas mszy świętej z okazji Pierwszej komunii świętej. W takim przypadku najlepiej przekazać wcześniej kartkę rodzicom lub zostawić ją w samochodzie i później po nią się udać. Tak, aby przypadkiem nie zagubiła się podczas uroczystości.

ILE WŁOŻYĆ DO KOPERTY [KOMUNIA, WESELE] | ESKA XD - Radio Eska #49