Świat

Brazylia zmaga się z powodzią. 59-latek uratował kilka setek ludzi [zdjęcia]

2024-05-11 10:25

Brazylia jest następnym krajem na świecie, który musi zmagać się z powodziami. Jeden z mężczyzn postanowił, że pomoże ludziom wydostać się z zalanych terenów. Mimo, że sam nie umie pływać. Zrobił jedną rzecz i wykazał się wielkim sercem.

Powódź w Brazylii. Setki osób potrzebuje pomocy

Żywioł dotknął łącznie prawie 2 mln ludzi, a ponad 410 tys. osób musiało opuścić swoje domy. W piątek ponad 71 tys. z tych osób pozostawało bez dachu nad głową, a 141 wciąż uznawanych było za zaginione – podała telewizja SBT, cytując najnowszy komunikat obrony cywilnej.

Powódź pod Wyszkowem. Wojsko pomaga zagrożonym gospodarstwom

Mężczyzna nie umie pływać, a uratował innych z powodzi

59-letni Ivan Brizola z Porto Alegre na południu Brazylii, choć nie potrafi pływać, wypożyczył kajak i pomógł uratować ponad 300 osób z zalanych terenów w stanie Rio Grande do Sul – podała w piątek, 10 maja stacja BBC. W powodziach zginęło tam już 126 osób.

Działania ratunkowe utrudniają tymczasem intensywne deszcze, które od ubiegłego tygodnia nawiedzają Rio Grande do Sul. W środę z powodu kolejnych ulew władze musiały wstrzymać akcje poszukiwawcze.

W tym kontekście BBC opisuje działania Brizoli, który pożyczył kajak od właściciela stoiska rybnego na lokalnym targowisku i udał się do szczególnie dotkniętego powodziami miasta Canoas, by ratować uwięzionych przez wodę.

Powódź nawiedziła Brazylię. 59-latek innych z powodzi

Sonda
Obawiasz się powodzi?
Listen on Spreaker.