Dłuższe reklamy w telewizji. Będą mogli przerwać mecz! Limity zostały zniesione

i

Autor: mohamed Hassan

Dłuższe reklamy w telewizji. Będą mogli przerwać mecz! Limity zostały zniesione

2021-11-04 11:00

Dłuższe reklamy w telewizji? Okazuje się, że tak. Najnowsze przepisy znoszą obowiązujące do końca października limity reklam w telewizji! Od początku listopada, wcześniej nałożony ustawowy limit 12 minut na godzinę już nie ma znaczenia. Co więcej nowe przepisy dają możliwość przerwania transmisji sportowej, aby puścić reklamę.

Od początku listopada przestały obowiązywać limity ustawowe dotyczące ilości reklam puszczanych w telewizji. W życie weszła nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o kinematografii. Co to oznacza? Między innymi to, że do końca października limit wynosił 12 minut reklam na godzinę. Jak się okazuje, aktualnie nie ma tych limitów. Zmiany dotyczą także transmisji sportowych. Dotychczas reklamy mogły być puszczane w przerwach. Od listopada istnieje możliwość przerwania np. meczu w celu puszczenia… pojedynczej reklamy. - Zgodnie z nowelizacją dobowy program podzielono na trzy „pasma godzinowe” i to dla całych pasm, a nie pojedynczych godzin wskazano limit reklam. W paśmie od godz. 6 do godz. 18 limit wynosi 144 minuty, w godz. 18-24 to 72 minuty, a między godz. 24 a 6 limitu nie ma, co oznacza, że w tym czasie reklamy można emitować bez ograniczeń – podaje portal Wirtualne Media.

Spis treści

  1. Dłuższe reklamy w telewizji. Będą mogli przerwać mecz?
  2. Dłuższe reklamy w telewizji. Zmiany we wskazaniach sponsorskich

CZYTAJ TAKŻE: Bon turystyczny: ważne zmiany w terminie ważności! Do kiedy trzeba wykorzystać?

Dłuższe reklamy w telewizji. Będą mogli przerwać mecz?

Według nowych przepisów, reklamy mogą być emitowane nawet podczas widowisk sportowych. Możliwe stanie się przerwanie transmisji sportowej „w celu nadania pojedynczej reklamy”. Do tej pory stacje mogły pozwolić sobie na puszczenie reklam wyłącznie w przerwie. Reklam, w trakcie trwania, nie obejrzymy w przypadkach:

  • serwisów informacyjnych,
  • audycji religijnych,
  • serwisów publicystycznych i dokumentalnych krótszych niż 30 minut
  • audycji przeznaczonych dla dzieci

W przypadku filmów dla dzieci istnieje jednak szczegół. Będą mogły być przerywane reklamą, jeżeli trwają dłużej niż godzinę.

Dłuższe reklamy w telewizji. Zmiany we wskazaniach sponsorskich

Zmiany obejmą też wskazania sponsorskie. Do tej pory mogliśmy je zobaczyć przed programem, po jego zakończeniu oraz w momencie wznowienia emisji po przerwie reklamowej. To się zmieniło. Jak podają Wirtualne Media teraz sponsor może być pokazany wyłącznie na początku i na końcu programu, albo po jednej przerwie reklamowej. Zniesiony został także zakaz sponsorowania audycji poradniczych, takich jak kąciki kulinarne, czy poradniki majsterkowicza.

- Dokładnie określono również profil audycji, w których nie można stosować tzw. lokowania produktu. Są to: serwisy informacyjne, z wyłączeniem sportowych i prognozy pogody, audycje publicystyczne o treści społeczno-politycznej, dotyczące spraw konsumenckich, audycje religijne oraz audycje dla dzieci - czytamy na stronie Wirtualnych Mediów.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

QUIZ. Czy znasz stare polskie reklamy? Masz małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Jaki produkt reklamowano "z pewną taką nieśmiałością"?