Przedszkole szkoła dziecko plecak

i

Autor: Freepik

wolne

Dni wolne od szkoły dla woj. lubuskiego. Każdy rodzic powinien je znać

2024-01-18 11:56

Jak wiele dni wolnych przewidziano dla uczniów w roku 2024? Czy ferie zimowe dla uczniów z lubuskie zaplanowano na styczeń, czy na luty? Jak długo uczniowie będą odpoczywać podczas przerwy wielkanocnej? Kiedy wypada uroczystość Bożego Ciała w 2024 roku? Czy maturzyści kończą szkołę w tym samym dniu, co reszta uczniów? Czy w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie mają obowiązek pojawienia się w szkole? Nasz tekst zawiera wszystkie szczegóły dotyczące kalendarza dni wolnych od szkoły w 2024 roku, terminów egzaminów, dat ferii i wakacji. Dowiesz się, kiedy zakończy się rok szkolny 2023/2024, jak długo potrwają wakacje i kiedy zacznie się nowy rok szkolny.

Święto Nowego Roku

Uroczyste powitanie Nowego Roku będzie miało miejsce o północy w poniedziałek, 1 stycznia 2024 roku. I jak co roku jest to dzień wolny nie tylko od pracy, ale też od szkoły. Jest to również koniec świątecznej przerwy, która w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęła się 23 grudnia.

Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli, inaczej nazywane Uroczystością Objawienia Pańskiego, jest celebrowane każdego roku 6 stycznia. W 2024 roku dzień ten wypada w sobotę, nie ma więc dla uczniów znaczenia, bo i tak nie muszą iść do szkoły.

Ferie gwiazd na bogato. Gdzie wypoczywają Steczkowska, Opczowska i Kurdej-Szatan?

Ferie zimowe w województwie lubuskie

Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2023/2024 są dostępne, dzięki czemu można zacząć planować zimowe wakacje, szukać tanich biletów i korzystnych cenowo noclegów. Uczniowie z województwa lubuskie mają ferie od 15 stycznia w poniedziałek do 28 stycznia w niedzielę. Łącznie z weekendem uczniowie mają aż 16 dni wolnych od nauki.

Przerwa wielkanocna w 2024 roku

W 2024 roku Wielkanoc jest obchodzona w niedzielę 31 marca, a związana z nią wiosenna przerwa dla uczniów rozpocznie się w czwartek 28 marca i potrwa do wtorku 2 kwietnia, co oznacza sześć dni wolnego od nauki.

Dni wolne od szkoły podczas przerwy majowej

Majówka potrwa tradycyjnie od 1 maja w środę do 3 maja w piątek, co wraz z weekendem daje aż pięć dni wolnych od nauki. Rodzice muszą pamiętać, że czwartek 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy i jeśli planują spędzanie tego czasu z dziećmi, muszą wziąć jednodniowy urlop.

Koniec roku szkolnego dla maturzystów i terminy matur

Uczniowie klas maturalnych zakończą edukację w szkole średniej w piątek, 26 kwietnia tego roku. Seria głównych egzaminów dojrzałości rozpocznie się 7 maja, we wtorek, i zakończy 9 maja, w czwartek. W okresie trwania matur pozostali uczniowie szkół ponadpodstawowych nie będą mieli zajęć. Wyniki zostaną ogłoszone 9 lipca.

Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty, będący najważniejszym testem edukacyjnym dla uczniów szkoły podstawowej, odbędzie się w roku 2024 według harmonogramu ustalonego przez dyrektora Centralnej Komisji Edukacyjnej. Egzamin, z języka polskiego zaplanowany jest na wtorek 14 maja o godzinie 9:00. W środę 15 maja o tej samej godzinie uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w czwartek 16 maja sprawdzą swoją znajomość języka obcego nowożytnego. Dla tych, którzy nie będą mogli zdawać w maju, przewidziano dodatkowe terminy: język polski 10 czerwca, matematyka 11 czerwca, język obcy 12 czerwca, wszystkie o godzinie 9:00 rano. Wyniki zostaną ogłoszone 3 lipca 2024. Podczas egzaminów uczniowie niższych klas mają trzydniową przerwę od zajęć szkolnych.

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana jest potocznie Bożym Ciałem. Jest to jedno z nielicznych w kalendarzu świąt ruchomych, które wypada zawsze w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. W tym roku będzie to 30 maja, czyli wcześniej niż zwykle, bo najczęściej wypada w czerwcu.

Koniec roku szkolnego 2023/2024

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbywa się zawsze w pierwszy piątek po dwudziestym czerwca. W roku 2024 będzie to 21 czerwca. Dla uczniów to początek długo wyczekiwanych wakacji, trwających ponad osiem tygodni.

Początek roku szkolnego 2024/2025

Rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 2 września w poniedziałek, gdyż 1 września przypada na niedzielę. To ważne dla uczniów, którzy wracają do szkół lub rozpoczynają swoją edukację. Pierwszy dzień września jest zawsze pełen emocji i oczekiwań. Uczniowie mają szansę spotkać się z przyjaciółmi i nauczyć się czegoś nowego. Niezależnie od tego, czy to jest pierwszy dzień nauki w szkole podstawowej, gimnazjum czy liceum, każdy zaczyna ten dzień z nadzieją na udany rok szkolny.

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, zwany równie Dniem Nauczyciela, obchodzony jest 14 października. Jest to szczególny dzień, w którym uczniowie i całe społeczeństwo wyrażają wdzięczność nauczycielom i pracownikom oświaty za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W wielu szkołach organizowane są specjalne apele, podczas których uczniowie mogą podziękować swoim nauczycielom i wręczyć im drobne upominki.

Święto Zmarłych

Choć powszechnie 1 listopada określa się mianem Święta Zmarłych, to tak naprawdę jest to Uroczystość Wszystkich Świętych. Dniem, w którym wspomina się zmarłych, są Zaduszki, przypadające na 2 listopada. W tym roku uczniowie mogą cieszyć się dniem wolnym od nauki w piątek 1 listopada.

Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to dzień wolny od szkoły. W tym roku przypada ono w poniedziałek, dzięki czemu uczniowie będą mieli przedłużony weekend.

Zimowa przerwa świąteczna

Przerwa świąteczna w okresie zimowym w roku 2024 zaplanowana jest od poniedziałku 23 grudnia aż do końca grudnia. Tym razem Wigilia i Sylwester będą miały miejsce we wtorki.

Sonda
Urlop 2024 spędzę w: