Nowy zawodnik Falubazu

i

Autor: zuzel.falubaz.com; H.S

Żużel

Falubaz Zielona Góra pochwalił się nowym zawodnikiem. Kto to?

21 maja, we wtorek NovyHotel Falubaz Zielona Góra ogłosił radosną nowinę dla fanów żużla. Do juniorskiego zespołu trafi nowy podopieczny. Niedawno przystąpił do egzaminu na żużlową licencję. Kto to?

Falubaz szuka nowych podopiecznych

Przypomnijmy, że 25 maja 2024 odbędzie się nabór do  szkółki Falubaz Junior. Kto może starać się o miejsce? Zielonogórska żużlowa drużyna szuka zawodników w wieku od 8 do 15 lat. To oni będą mogli spróbować swoich sił w żużlu. Trenerem szkółki jest Grzegorz Walasek. 

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie

Falubaz ma nowego zawodnika

13 maja, Eryk Farański w Zielonej Górze przystąpił do do egzaminu na żużlową licencję w klasie 500. Uzyskał pozytywny wynik i oznacza to, że został nowym zawodnikiem juniorów NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Jak informuje Falubaz, został wypożyczony z Betard Sparty Wrocław. Eryk Farański ma 16 lat, który ma już sportowe doświadczenie. Dotąd żużlowiec pokazał na co go stać w klasie 250cc.

Dziękujemy wrocławskiemu klubowi za dotychczasową współpracę oraz umożliwienie dalszego rozwoju Eryka. Szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli liczyć na jak największą ilość startów. Klub z Zielonej Góry wydaje się być idealnym wyborem. Cieszymy się, że wszystkie formalności zostały szybko załatwione i niebawem Eryk będzie mógł zadebiutować w oficjalnych zawodach. Dziękuję też Piotrowi Protasiewiczowi, który dał nam tę szansę. Zrobimy wszystko, aby ją wykorzystać - powiedziała na łamach zuzel.falubaz.com, mama Eryka, Joanna Farańska.

Co o nowym zawodniku powiedział Piotr Protasiewicz?

Eryk to młody, ale bardzo dojrzały chłopak. Jest bardzo ambitny, a to bardzo ważna i pożądana cecha u sportowca na początku kariery. W tym sezonie Eryk dostanie przede wszystkim szanse w zawodach młodzieżowych. DMPJ oraz oczywiście rozgrywkach U24 Ekstraligi - powiedział na łamach zuzel.falubaz.com, Piotr Protasiewicz.

Tak wyglądał mecz Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów w naszym obiektywie

Sonda
Czy kibicujesz Falubazowi Zielona Góra?