majówka grill

i

Autor: Pixabay

Miasto

Gdzie w Zielonej Górze grillować? O tym musisz wiedzieć przed zrobieniem grilla w mieście

Ładna pogoda i wolne dni sprzyjają do zorganizowania grilla na świeżym powietrzu. Wielu zielonogórzan szuka miejsc, gdzie można zrobić grilla. To jednak nie takie łatwe, ponieważ trzeba pamiętać o pozwoleniu i zasadach bezpieczeństwa. Przychodzimy z pomocą i sprawdziliśmy, gdzie można zrobić grilla w Zielonej Górze. Niektóre z tych miejsc, mogą Was zaskoczyć.

Grill w mieście. Co należy wiedzieć przed zrobieniem grilla w Zielonej Górze?

Wielu mieszkańców miasta wraz z piękną pogodą decyduje się na pozostanie w Zielonej Górze i skorzystanie z możliwości grillowania w mieście. Polacy są w tym świetni, na ruszcie od mięsa można znaleźć także ser czy warzywa. Sezon już za pasem, więc warto wiedzieć gdzie można zrobić grilla w Zielonej Górze.

Przed zorganizowaniem grilla ważne jest, aby upewnić się, że w tym miejscu na pewno jest to dozwolone. Obok wyznaczonych miejsc dostępny jest regulamin, który jasno określa, jakie panują zasady dotyczące rozpalenia grilla. Legalnych miejsc w Zielonej Górze, jest ciągle za mało, lecz zielonogórzanie chętnie z nich korzystają. Nie zapomnijmy o tym, że gdy rozpalimy ogień należy go pilnować, tak by nie zagrażał naszemu życiu i zdrowiu. A po zakończonej uczcie także po sobie posprzątajmy. 

W tych miejscach w Zielonej Górze można grillować

  • Dzika Ochla - w miejscu do tego wyznaczonym
  • Campus A i B Uniwersytetu Zielonogórskiego - w miejscu do tego wyznaczonym
  • Glinianki - po odpowiednim zgłoszeniu
  • Wzgórza Piastowskie/Polanka Piastowska - w miejscu do tego wyznaczonym i po odpowiednim zgłoszeniu
  • Drzonków - na terenie WOSiR-u, w miejscu do tego wyznaczonym
  • Przylep lotnisko - w miejscu do tego wyznaczonym
  • Zalew w Świdnicy

Jeśli znacie inne miejsca w Zielonej Górze do grillowanie, skontaktujcie się z nami za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku Eska Zielona Góra News. Następnie zaktualizujemy nasz tekst o kolejne Wasze propozycje. 

W tych miejscach w Zielonej Górze lepiej nie rozpalać grilla

Lokalizacje jak na przykład Las Nadodrzański (tuż przy Odrze) czy Las przy Gliniankach (w stronę Rybna) nie są dobrym pomysłem na rozpalanie grilla czy ogniska. Także nie planujmy rozpalać grilla na osiedlach czy balkonach naszych mieszkań. Bowiem spółdzielnie mieszkaniowe mogą mieć zawarty zapis w regulaminie o zakazie grillowania na balkonie. W wypadku nie zastosowania się do zakazu możemy otrzymać srogi mandat.

Mandat za zrobienie grilla? Uważaj, gdzie robisz grilla

Jeśli jednak zdecydujemy się na rozpalenie grilla w miejscu do tego, które nie jest przeznaczone musimy się liczyć z możliwością otrzymania mandatu nawet do 500 zł. Zawsze przed zrobieniem grilla upewnijmy się kilkukrotnie, czy jest taka możliwość w danym miejscu. Oszczędzi to nam z pewnością nieprzyjemnych sytuacji.

Grill – rodzaje, jaki powinien być dobry grill?
Sonda
Lubisz grillować?