Ile kosztują korepetycje? Ceny kilku przedmiotów mogą SZOKOWAĆ!

2021-09-13 10:31

Ile kosztują korepetycje? To zależy od wielu czynników, takich jak: miasto, przedmiot, a także czy odbywają się w formie tradycyjnej, czy online. Co najbardziej dziwi, koszty zajęć prowadzonych przez internet są droższe od tych, które wymagają na przykład dojazdu do ucznia. Jeżeli szukacie korepetycji to warto zapoznać się z cennikiem na ten rok szkolny.

Ceny korepetycji wahają się w zależności od trzech najważniejszych czynników, którymi są: miasto, przedmiot i nauka zdalna/stacjonarna. Nie dziwi fakt, że najwięcej na dodatkowych zajęciach zarabiają nauczyciele, studenci, bądź inne osoby, które uczą matematyki, informatyki a także muzyki. Jednak są też tacy, którzy proponują naukę historii, rysunku, nauczania początkowego – oni zarabiają najmniej na korepetycjach. Mimo wszystko to tylko jeden z trzech czynników, które ostatecznie wpływa na cenę za godzinę lekcji. Co ważne, korepetycje cieszą się coraz większą popularnością, rosnącą z roku na rok. To sprawia, że na rynku powstała niemała konkurencja. Dane na ten temat możemy znaleźć w „Raporcie z cen korepetycji 2021”, który został przygotowany przez serwis e-korepetycje.net. Ile w takim razie kosztują korepetycje?

Spis treści

  1. Ile kosztują korepetycje?
  2. Ile kosztują korepetycje? Online drożej niż stacjonarnie

Ile kosztują korepetycje?

Analizie, która służyła do stworzenia raportu poddano aż ponad 213 tysięcy ogłoszeń z 20 przedmiotów oraz z 30 największych miast w Polsce. W Warszawie za godzinę matematyki wyższej trzeba zapłacić około 84 zł. Najtaniej za ten sam przedmiot płacimy w Bielsko-Białej i Gorzowie Wielkopolskim – około 45 zł. Najwięcej zarobią także nauczyciele informatyki, którzy za godzinę zajęć biorą pomiędzy 42,63 – 99,84 zł. Listę cen za korepetycje za danych miastach znajdziecie TUTAJ.

Ile kosztują korepetycje? Online drożej niż stacjonarnie

Jak się okazało, autorzy raportu wzięli pod uwagę różnicę w cenach, które są proponowane za korepetycje online i zajęcia stacjonarne. Według raportu średnia cen zajęć stacjonarnych to 46,82 zł. Za zajęcia online płacimy więcej, bo 56,16 zł.

Bartosz Kurek: Rosjanie łatwo skóry nie sprzedadzą