piłka nożna

i

Autor: Unsplash

Sport

Lechia Zielona Góra zdobywcą wojewódzkiego Pucharu Polski 2023/2024. Warta Gorzów tym razem gorsza

2024-06-13 8:16

12 czerwca na stadionie w Kostrzynie nad Odrą odbyły się rozgrywki o wojewódzki Puchar Polski. W finale zmierzyły się Lechia Zielona Góra oraz Warta Gorzów Wielkopolski. Wynik końcowy meczu nie pozostawił wątpliwości. Lubuski Fortuna Puchar Polski trafił do Lechii Zielona Góra.

Lechia Zielona Góra nieugięta po zwycięstwo 

12 czerwca, w środę na stadionie MOSiR w Kostrzynie nad Odrą odbył się finał wojewódzkiego Fortuna Pucharu Polski. Na murawie spotkały się dwie lubuskie drużyny: Lechia Zielona Góra i Warta Gorzów Wielkopolski. Trener Lechii, Andrzej Sawicki dobrze przygotował swoich zawodników do walki o kolejny puchar.

Pierwszą bramkę zdobył w '57 Mycan, w '71 Matuszewki. Trzecia bramka to zasługa w '85 Kłodennego. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, ostatni gol to zasługa w '90 Górskiego. 

Mieczysław Golba mówi o "habemus papam" pod hotelem kadry | Euro Express

Lechia Zielona Góra zwyciężyła po raz piąty w walce o puchar 

To już piąte z kolei zwycięstwo Lechii Zielona Góra w rozgrywkach o wojewódzki Fortuna Puchar Polski. Rok przerwy dla zielonogórzan wystarczył, żeby Lechia znów reprezentowała Lubuskie na szczeblu centralnym Fortuna Pucharu Polski w nowym sezonie. To jednak nie koniec nagród zielonogórscy piłkarze w nagrodę otrzymali 40 tys. zł, natomiast gorzowscy zawodnicy 10 tys. zł oraz sprzęt sportowy. 

Jak dobrze znasz polską piłkę? Tylko ekspert zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 8
Kto jest aktualnym mistrzem Polski?

Euro 2024. Oto polskie WAGs

Sonda
Czy reprezentacja Polski wywalczy awans na Euro 2024?