Według informacji biura prasowego Polskich Portów Lotniczych, tylko w grudniu 2023 roku na lotnisku odprawiono 3 tys. osób! Co więcej, podróżni często korzystali ze stałego połączenia do Warszawy. Z kolei jeśli chodzi o loty sezonowe, to najczęściej wybierali kierunek podróży do Gdańska i Krakowa oraz Egiptu, Turcji czy Chorwacji. To m.in. zagraniczne kierunki przyczyniły się do tak dobrych wyników regionalnego lotniska.
Szykuje się modernizacja Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost
Jak donosi serwis lubuskie.pl, duże zainteresowanie lotami z portu Zielona Góra-Babimost sprawiło, że planowana jest modernizacja lotniska! Co zakłada plan projektu? Już w 2022 roku, powstała koncepcja terminala pasażerskiego o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych! Co oznacza, że będzie można odprawić dwie grupy pasażerów po 180 osób. Przebudowa lotniska powiązana jest też z terenem wokół obiektu. Przed budynkiem będzie znajdował się parking na 900 samochodów i cztery autokary. Dodajym jednak, że projekt jest wciąż opracowywany.
– Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – mówi o projekcie marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, cytuje serwis lubuskie.pl.
9 listopada 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński podpisał porozumienie ws. przekształcenia portu w Babimoście w wojskowe współużytkowanie, a to umożliwi portowi lotniczemu funkcjonowanie przez całą dobę. Lotnisko Zielona Góra-Babimost będzie też współdziałać z 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.