Matura 2023

Matura pisemna z języka polskiego 2023. Odwiedziliśmy VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze

2023-05-04 14:04

4 maja, w czwartek rozpoczął się sezon maturalny. Na ten dzień czekało wielu zielonogórskich uczniów. Już od ósmej, niektórzy z nich wyczekiwali w szkolnym budynku na godzinę rozpoczęcia egzaminu z języka polskiego. O 9:00 rozpoczął się ich pierwszy egzamin dojrzałości. Sprawdziliśmy jakie odczucia mają uczniowie z III oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Matura 2023. Egzamin pisemny z języka polskiego w Zielonej Górze

W czwartek, 4 maja 2023, oficjalnie rozpoczęły się matury. Uczniowie z całej Polski, także z Zielonej Góry o godz. 9:00 przystąpili najpierw do egzaminu pisemnego z języka polskiego. Tegoroczne egzaminy potrwają do 23 maja. Poniżej znajdziecie terminarz wszystkich tegorocznych matur. Sprawdźcie także naszą galerię zdjęć, gdzie możecie zobaczyć tegorocznych maturzystów z VII Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.

Nasza redakcja odwiedziła dwie zielonogórskie szkoły - III Liceum Ogólnokształcące oraz VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze. Jak maturzyści czuli się przed egzaminem?

Bardzo dobrze, myślę, że musi być pozytywnie. Nastawienie jest najważniejsze - powiedziała dla naszego portalu jedna z uczennic III LO.

Łatwiutko, wchodzimy. Pyk, pyk i nie ma maturki - wskazał z uśmiechem inny uczeń III LO.

Trochę stres jest, ale cieszę się, że już będę miała to z głowy po prostu wszystko. W majówkę trochę się uczyłam, ale wczoraj trochę odpuściłam, żeby odpocząć - powiedziała maturzystka z III LO.

Matura 2023 z języka polskiego. Jakie są wrażenia zielonogórskich uczniów po maturze?

Zapytaliśmy także zielonogórskich maturzystów o wrażenia po egzaminie maturalnym z języka polskiego 2023.

Myślałem, że będzie gorzej. Tak naprawdę nie wiedziałem czego mogłem się spodziewać. Przygotowywałem się szczególnie właśnie z Wesela i Lalki. Całe szczęście było to Wesele. Myślę, że nie było tak źle. Poza tym tematy na rozprawkę też były w miarę przyjemne - powiedział dla naszego portalu Bartosz, uczeń VII LO.

Ogólnie bardzo dobrze. Myślałem, że będzie ciężej. Aczkolwiek jak spojrzałem na ten arkusz mówię sobie "jest okej". Było coś tam z Wesela, coś tam z 1984 r. Bardzo dobrze oceniam ten arkusz maturalny. Bardzo przyjemnie się pisało - powiedział Kacper, uczeń VII LO.

Plany zielonogórskich maturzystów na przyszłość

Matura, maturą, ale co dalej? O to także zapytaliśmy zielonogórskich maturzystów tuż po zakończonej pisemnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego 2023. Oto jakie plany na przyszłość mają zielonogórscy uczniowie.

Planuje studia, tutaj na Uniwersytecie Zielonogórskim, na kierunku fizjoterapia. Myślę, że ten kierunek będzie dla mnie najrozsądniejszy wybór - dodał Kacper z VII LO.

Matura 2023. Kiedy jest matura z matematyki? Terminarz matur 2023

 • 4 maja, godz. 9:00, język polski (poziom podstawowy)
 • 5 maja, godz. 9:00, język angielski (poziom podstawowy); godz. 14:00; języki (poziom podstawowy): francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski
 • 8 maja, godz. 9:00 matematyka (poziom podstawowy); godz. 14:0, język hiszpański (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny)
 • 9 maja, godz. 9:00, język angielski (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny); godz. 14:00 filozofia (poziom rozszerzony)
 • 10 maja, godz. 9:00, wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony); godz. 14:00, język niemiecki (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny)
 • 11 maja, godz. 9:00, biologia (poziom rozszerzony); godz. 14:00, język rosyjski (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny)
 • 12 maja, godz. 9:00, matematyka (poziom rozszerzony); godz. 14:00; język francuski (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny)
 • 15 maja, godz. 9:00, chemia (poziom rozszerzony); godz. 14:00, historia muzyki (poziom rozszerzony)
 • 16 maja, godz. 9:00, geografia (poziom rozszerzony); godz. 14:00; języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy)
 • 17 maja, godz. 9:00, język polski (poziom rozszerzony); godz. 14:00; języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony)
 • 18 maja, godz. 9:00, historia (poziom rozszerzony); godz. 14:00 język włoski (poziom rozszerzony oraz poziom dwujęzyczny)
 • 19 maja, godz. 9:00, fizyka (poziom rozszerzony); godz. 14:00; historia sztuki (poziom rozszerzony)
 • 22 maja, godz. 9:00, informatyka (poziom rozszerzony); godz. 14:00; język kaszubski (poziom rozszerzony), język łemkowski (poziom rozszerzony), język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony)
Sonda
Czy stresujesz lub stresowałeś/aś się swoją maturą?