Przybory szkolne

i

Autor: pixabay.com

Zielonogórzanie mogą sprawić, że uczniowie z uśmiechem pójdą do szkoły! [AUDIO]

2020-08-18 7:52

Trwa akcja Caritas z Uśmiechem do szkoły. W parafiach naszego województwa można znaleźć specjalne kosze do których mieszkańcy mogą wkładać przybory szkolne. Potrzebne są nie tylko zeszyty, ale również farby, piórniki czy plasteliny. Listę potrzebnych artykułów mieszkańcy znajdą na stronie internetowej Caritasu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Zbiórka prowadzona jest też wirtualnie.

Zielonogórzanie mogą sprawić, że dzieci z uśmiechem pójdą do szkoły. Trwa akcja Caritas podczas której w lubuskich parafiach zbierane są przybory niezbędne do szkoły.

Zbiórka prowadzona jest wszędzie tam, gdzie działają parafialne zespoły Caritas, które mają dzieci, które są jeszcze w potrzebie. Dlatego też jeżeli Państwo zobaczą w swoich kościołach takie kosze to można tam wrzucić najpotrzebniejsze przybory szkolne

- mówi Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Potrzebne są nie tylko zeszyty. Przydają się też nowe piórniki.

Są to farby, jest to plastelina, są to nożyczki, taśmy klejące, kredki, flamastry. Oczywiście chcemy też żeby w każdej takiej wyprawce znalazł się piórnik. Więc myślę, że są to takie rzeczy, na które dzieci zawsze czekają i zawsze chcą mieć nowe

- dodaje Sylwia Grzyb. Dokładną listę potrzebnych przyborów można znaleźć na stronie internetowej Caritas [Kliknij tutaj]. Zbiórka prowadzona jest też w formie wirtualnej. Mieszkańcy mogą wpłacać pieniądze na konto Caritas z dopiskiem wyprawka.

W wyprawkach znajdą się podstawowe przybory szkolne - mówi Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra
Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce