Mikołajki 2022 Zielona Góra. Atrakcje dla dzieci
Już w najbliższy weekend rozpoczynają się atrakcje, w których mogą uczestniczyć najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. W same mikołajki 2022 również sprawdziliśmy co się dzieje w Zielonej Górze. Poniżej przygotowaliśmy listę:
- 3 grudnia (sobota) oraz 4 grudnia (niedziela) odbędą się "Mikołajki w Lubuskim Teatrze". W ramach świętowania odbędzie się spektakl pt.„Cudowna lampa Aladyna”. Spektakle kolejno w sobotę o godzinie 16:00, a w niedzielę o godzinie 12:00.
- 4 grudnia (niedziela) w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze w godzinach od 12:00 do 14:00 odbywać się będą Mikołajki. W programie atrakcji m.in. wizyta Świętego Mikołaja, Malowanie twarzy czy Warsztaty Plastyczne.
- 4 grudnia (niedziela) od godziny 18:30 rozbłysną lampki świąteczne na zielonogórskim deptaku. Dla najmłodszych przewidziane spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz słodka niespodzianka.
- 6 grudnia (wtorek) na wybranych przystankach autobusowych w Zielonej Górze, będzie można spotkać Świętego Mikołaja. Informowaliśmy Was o tym, w naszym materiale tutaj.
Polecany artykuł:
Mikołajki 2022 w Zielonej Górze - atrakcje dla dorosłych
Dla dorosłych oczywiście też będą odbywać się różnego imprezy towarzyszące atmosferze świątecznej. Sprawdziliśmy, gdzie dorośli mogą potańczyć i się pobawić na swój sposób. Poniżej znajdziecie listę miejsc, które organizują u siebie takie imprezy:
- 2 grudnia (piątek) oraz 3 grudnia (sobota) w klubie X-Demon Zielona Góra, pełnoletni zielonogórzanie będą mogli się bawić w klimacie mikołajkowym. Start obu imprez już o godzinie 22:00.
- 3 grudnia (sobota) w Prywatce odbędzie się impreza mikołajkowa. Dla wszystkich gości będzie przygotowany słodki upominek. Start imprezy od godziny 20:00.
- 3 grudnia (sobota) w klubie Heaven Zielona Góra odbędą się roztańczone Mikołajki. Start imprezy o godzinie 21:00.
Dlaczego Mikołaj jest 6 grudnia?
Tradycja obchodzenia corocznie Mikołajek 6 grudnia, związane jest ze wspomnieniem św. Mikołaja z Miry (biskupa, który żył prawdopodobnie na przełomie III i IV wieku). Nie miał on nic prawie wspólnego ze współczesnym Świętym Mikołajem, który obecnie jest jednym z symboli obchodów Świąt Bożego Narodzenia.