paszport covidowy

i

Autor: Getty Images Nie przyjmiesz trzeciej dawki? Stracisz paszport covidowy

Nie przyjęli trzeciej dawki. Ponad milion osób STRACI paszport covidowy

2021-09-28 12:33

Osoby, które nie chcą przyjąć trzeciej dawki szczepionki, stracą paszport covidowy! Taki scenariusz czeka ponad milion mieszkańców Izraela, którzy nie zaszczepili się kolejną już dawką szczepionki przeciwko Covid-19. W niedzielę Zieloną Przepustkę umożliwiającą m.in. udział w zgromadzeniach publicznych straci ważność.

Wprowadzone w Izraelu zmiany wymagają przyjęcia trzeciej dawki szczepionki sześć miesięcy po otrzymaniu wcześniejszych dawek. Dokument będzie ważny przez pół roku po upłynięciu tygodnia od przyjęcia ostatniej wymaganej szczepionki. Oznacza to, że w przypadku osób zaszczepionych dwiema dawkami, paszport będzie obowiązywać przez sześć miesięcy od dnia otrzymania drugiej dawki preparatu. Dane Ministerstwa Zdrowia Izraela wskazują, że ponad 4 mln 700 tys. Izraelczyków otrzymało co najmniej dwie dawki szczepionki, ale tylko 3 mln 200 tys. - przypominającą dawkę trzecią. Ponad milion mieszkańców straci w niedzielę paszport covidowy.

CZYTAJ TAKŻE: COVID-19 w Polsce: 1529 osób w szpitalach z powodu choroby. Powrót do obostrzeń już w październiku?

Dla kogo paszport covidowy?

Paszport tymczasowy może zostać przyznany osobom z negatywnym wynikiem testu, za który chętni do jego przeprowadzenia muszą jednak zapłacić. Rząd Izraela ogłosił również, że pacjenci, którzy przeszli chorobę koronawirusową, będą zobowiązani do przyjęcia szczepionki, by otrzymać paszport covidowy. Wcześniej wszyscy ozdrowieńcy kwalifikowali się do uzyskania dokumentu.

Izrael, pierwsze państwo oferujące trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, rozpoczął kampanię wzmacniającą efekt wcześniej oferowanych dawek na początku sierpnia. Początkowo były one dostępne dla osób powyżej 60 roku życia, obecnie po raz trzeci szczepieni są wszyscy chętni powyżej 12 roku życia

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Sonda
Czy paszporty covidowe, to segregacja ludzi?