Niemcy prowadzą kontrole na granicy z Polską

i

Autor: TobiasRehbein/ Pixabay Niemcy prowadzą kontrole na granicy z Polską

Wydarzenie

Niemcy. Kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią przedłużone do 15 grudnia!

2024-05-30 14:44

Resort przekazał, że o przedłużeniu do 15 grudnia kontroli granicznych, obowiązujących obecnie do 15 czerwca, powiadomił Komisję Europejską. Stacjonarne kontrole na granicach Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią zostaną przedłużone o kolejne pół roku - ogłosiło MSW w Berlinie.

Szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser była początkowo sceptycznie nastawiona do apelu niektórych krajów związkowych o stałe kontrole na tych granicach, w końcu jednak zarządziła kontrole w połowie października 2023 r. i od tego czasu są one przedłużane.

Kontrole na granicy przedłużone o pół roku

Decyzję uzasadniano koniecznością zwalczania przemytu ludzi i ograniczania nielegalnej migracji

- Od połowy października 2023 r. policja zatrzymała około 920 przemytników ludzi w ramach obecnych kontroli na granicach wewnętrznych, w tym na granicy z Austrią - przekazała Faeser w środę, cytowana przez dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Według MSW niemiecka policja wykryła około 37 600 nielegalnych wjazdów na granicach z Polską, Czechami, Szwajcarią i Austrią od 16 października i zastosowała środki zapobiegające wjazdowi lub kończące pobyt w około 23 000 przypadków. Liczba nieuprawnionych wjazdów wykrytych w całym kraju spadła z około 21 000 we wrześniu ubiegłego roku do około 7500 w kwietniu br.

Kontrole na niemiecko-austriackiej granicy lądowej trwają od jesieni 2015 r. i mają być kontynuowane do 11 listopada.

Wyrywkowe kontrole będą też prowadzone na wszystkich odcinkach niemieckiej granicy podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech.

Tak Zielona Góra świętowała Boże Ciało w 2024 rok. Zobacz naszą galerię:

Narkotyki i ugodzenie nożem. Masowe kontrole taksówkarzy "na aplikację" w Krakowie