Stópki dziecka

i

Autor: Canva Pro

DRAMAT

Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci niemowlęcia ze Świebodzina! Zatrzymano jedną osobę. Co z matką dziecka?

2024-03-07 15:17

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 7-miesięcznego niemowlęcia, którego zwłoki odnaleziono w czwartek rano (07.03) w jednym z mieszkań w Świebodzinie. W sprawie zatrzymano ojca dziecka. Okoliczności śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Tragedia w Świebodzinie. Zwłoki dziecka w mieszkaniu

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w czwartek (07.03) w jednym z mieszkań na terenie Świebodzina. To właśnie tam ujawniono zwłoki siedmiomiesięcznego dziecka - na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale dziecko zmarło jeszcze przed przybyciem ratowników.

Ojciec dziecka został zatrzymany. Kobieta została zatrzymana wcześniej

Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura z Zielonej Góry. Jak się okazuje, zatrzymano już ojca dziecka, który zajmował się niemowlęciem oraz drugim dzieckiem.

Postępowanie wszczęto w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W tej chwili ustalane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym przyczyny zgonu i sytuacja rodzinna dziecka. Wiadomo, że w rodzinie była dwójka dzieci. W sprawie zatrzymano już mężczyznę, konkubenta matki niemowlęcia, który zajmował się dziećmi. Matka dzień wcześniej została zatrzymana do kradzieży z włamaniem, dlatego to właśnie jej konkubent spędził noc z dziećmi" - poinformowała Ewa Antonowicz, Rzecznik Prasowy prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Okoliczności śmierci ujawni sekcja zwłok

Na tę chwilę nie ma jeszcze dokładnych informacji dotyczących tego jak zmarło 7-miesięczne niemowlę. Więcej faktów w tej sprawie będzie znanych po sekcji zwłok, którą zaplanowano na wtorek (08.03).

Do tematu na pewno będziemy wracać.

Znicze na miejscu tragicznego potrącenia 10-latka w Wawrowie pod Gorzowem

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie