WORD Zielona Góra

i

Autor: WORD Zielona Góra, FB

Miasto

Odwołane egzaminy na prawko. Głos zabrał WORD Zielona Góra

2023-04-06 15:34

W związku z odwołanymi egzaminami w zielonogórskim WORD w terminie 3-7 kwietnia, o których informowaliśmy na naszym portalu głos zabrała także placówka. Do naszej redakcji spłynęło oświadczenie Dyrektora WORD Zielona Góra ws. odwołanych egzaminów na prawo jazdy w Zielonej Górze.

Odwołane egzaminy w WORD Zielona Góra. Jaka jest tego przyczyna?

Na naszym portalu 5 kwietnia zaktualizowaliśmy tekst, który dotyczył odwołanych egzaminów na prawo jazdy. WORD Zielona Góra na swojej stronie internetowej czytamy "Uprzejmie informujemy, że w związku z absencją chorobową egzaminatorów WORD Zielona Góra w dniach 5-7 kwietnia b.r. odbędą się zaplanowane egzaminy teoretyczne oraz egzaminy praktyczne wyłącznie kategorii C+E. Pozostałe egzaminy praktyczne zostają odwołane". 

Skontaktowali się z naszą redakcją, 5 kwietnia, także egzaminatorzy WORD Zielona Góra, który wystosowali list otwarty w związku z odwołanymi egzaminami, w którym argumentują swoją nieobecność w placówce egzaminacyjnej.

6 kwietnia, w czwartek spłynęło do nas Oświadczenie Dyrektora WORD Zielona Góra na list otwarty egzaminatorów WORD Zielona Góra. Jego treść znajdziecie poniżej. 

Oświadczenie

"Mediom przekazywane były, są i będą tylko i wyłącznie prawdziwe oraz potwierdzone stanem faktycznym informacje. Egzaminatorzy nie stawili się w pracy bez podania przyczyny oraz nie sygnalizując wcześniej takiego zamiaru. Decyzje jakie w związku z zaistniałą sytuacją należało podjąć, podejmowane były bezzwłocznie w oparciu o stan potwierdzony napływającymi zwolnieniami lekarskimi, które powinny być potwierdzane oraz weryfikowane przez powołaną do tego instytucje. W ostatnich miesiącach odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami egzaminatorów zmierzających do osiągnięcia porozumienia w kwestiach spraw płacowych oraz poprawy warunków zatrudnienia, czego dowodem są:

a) w grudniu 2021 roku nastąpiła podwyżka płacy egzaminatorów średnio w przeliczeniu na pełen etat o 750 zł brutto, co daje w sumie 11% podwyżki,

b) w lutym w 2023 roku zespołowi egzaminatorów wypłacone zostały nagrody, których pula wyniosła 30 050 zł brutto,

c) od lutego 2023 roku wprowadzony został dodatek dla egzaminatorów wysokości 500 zł brutto miesięcznie, co daje 6% podwyżki.

Wszystkie możliwe regulacje płacowe wprowadzone zostały w oparciu o wnikliwe analizy finansowe i w zakresie możliwości jakie dają obowiązujące w tym zakresie regulacje prawne, przy zachowaniu dbałości o płynność finansowa Ośrodka i dyscyplinę finansów publicznych. Stanowią one, co wszem i wobec wiadomo, rozwiązanie przejściowe do momentu ustalenia przez Sejmik Województwa Lubuskiego, sposobu i wysokości wynagradzania egzaminatorów - na podstawie ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami (Dz.U.2589).

Projekt uchwały jest obecnie w fazie prac."

Stracił prawo jazdy w 18 sekund. Za ten numer dostał 29 punktów karnych

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy