Marcin Pabierowski i wiceprezydenci Zielonej Góry

i

Autor: lubuskie.pl

wybory 2024

Oto wiceprezydenci Zielonej Góry. Marcin Pabierowski podał konkretne nazwiska

7 maja, we wtorek odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Marcina Pabierowskiego na prezydenta Zielonej Góry. Po 18-stu latach z tej funkcji ustępuje Janusz Kubicki, który nie pojawił się na tej ceremonii. Marcin Pabierowski wskazał konkretne nazwiska swoich zastępców. Kto to i czym będą się zajmować wiceprezydenci Zielonej Góry?

Wybory samorządowe 2024. Zielona Góra ma nowego prezydenta

7 i 21 kwietnia w Polsce odbyły się wybory samorządowe 2024. W wielu lubuskich miejscowościach musiała odbyć się II tura, aby jednogłośnie wyłonić zwycięzcę. Z oficjalnych wyników PKW wynika, że to Marcin Pabierowski został nowym prezydentem Zielonej Góry. Pabierowski Marcin uzyskał 57,46% głosów, a Kubicki Janusz 42,54%. 7 maja, we wtorek odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Zielonej Góry wraz z 25 innymi radnymi. Na przewodniczącego rady miasta został wybrany jednogłośnie Adam Urbaniak (PO).

Tajemniczy obiekt nad Zieloną Górą

"Mieszkańcy powierzyli mi urząd prezydenta miasta. To olbrzymi zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Dziś na tej sali, decyzją mieszkańców zaczyna się nowy etap naszej kochanej Zielonej Góry" - powiedział podczas uroczystości zaprzysiężenia, prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski.

Zielona Góra ma nowych wiceprezydentów 

Kilka godzin po uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Zielonej Góry, odbyła się konferencja prasowa podczas, której dowiedzieliśmy się o nowych wiceprezydentach Zielonej Góry. Kim są nowi wiceprezydenci Zielonej Góry?

  • Paweł Tonder ds. inwestycji i rozwoju miasta
  • dr Jarosław Flakowski ds. gospodarczych i funduszy europejskich
  • Marek Kamiński ds. edukacji i spraw społecznych

Zobacz też: Miasta o największej gęstości zaludnienia w woj. lubuskim 

Sonda
Lubisz życie w Zielonej Górze?