policja

i

Autor: pixabay.com

Padł ofiarą oszustwa na pracownika banku

2024-05-23 7:19

Oszuści wymyślają coraz to sprytniejsze sposoby na łatwy zysk. Tym razem ofiarą padł mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Lubuszanin został oszukany na pracownika banku. Zadzwonił do niego mężczyzna, podający się za pracownika banku z informacją o próbie zaciągnięcia kredytu z jego konta bankowego. Pseudo pracownik mówił o konieczności zwiększenia bezpieczeństwa konta i umożliwił zrobienie tego zdalnie. Oszukany mężczyzna zainstalował aplikację na swoim telefonie, a następnie postępował zgodnie ze wskazówkami oszusta. W trakcie rozmowy generował w aplikacji bankowej kody BLIK, a później wklejał je do zainstalowanej aplikacji i zatwierdzał transakcję. Wszystko trwało ponad godzinę, oszust udawał, że dokonuje różnego rodzaju weryfikacji, a mężczyzna zorientował się, że coś jest nie tak, dopiero kiedy z jego konta zniknęło 12 tys. zł. Wtedy przerwał rozmowę i udał się na policję.

Policjanci apelują – nie działaj pod wpływem emocji, weryfikuj usłyszaną historię i nigdy nie instakuj żadnych aplikacji niewiadomego pochodzenia.