Córka zielonogórskiego policjanta potrzebuje pomocy

i

Autor: Lubuska Policja; H.S

Pomoc

Pomóżmy Laurce, córeczce zielonogórskiego policjanta. Trwa zbiórka pieniędzy

Wielokrotnie na naszym portalu informowaliśmy o potrzebnej pomocy dla mieszkańców naszego regionu. Tym razem zielonogórski policjant, sierżant Marcin Wolniewicz potrzebuje wparcia dla jego córki Laury. Dziewczyna potrzebuje kosztownej terapii. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Córeczka zielonogórskiego policjanta potrzebuje pomocy

Sierżant Marcin Wolniewicz jest na co dzień zielonogórskim policjantem, który pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Wcześniej pracował w Szczecinie. Obecnie jego córeczka potrzebuje pomocy. Laura ma zaledwie dwa lata. W 2023 r. diagnoza lekarzy wprawiła w osłupienie i smutek. Specjaliści zdiagnozowali u niej - Zespół Retta.

Co to jest Zespół Retta?

Zespół Retta to rzadka, genetyczna choroba neurologiczna. Głównie występuje u dziewczynek. Jest także nazywana chorobą "milczących aniołów". Do czego prowadzi Zespół Retta? Choroba prowadzi do ciężkich zaburzeń w rozwoju, a w szczególności do problemów w zakresie zdolności poznawczych oraz motorycznych. Dziecko, które zmaga się z Zespołem Retta musi być pod opieką wielu specjalistów, w tym neurologów. Leczenie polega głównie na rehabilitacji ogólnorozwojowej, jednak ta pochłania spore środki finansowe. Dotąd nie znaleziono jeszcze leku, który mógłby pomóc zmagającym się z Zespołem Retta. Nie da się jej wyleczyć. Jednak jest możliwość, aby rozwój choroby można spowolnić podając lek. Jest on jedynie dostępy w Stanach Zjednoczonych, a w lek Polsce nie jest refundowany. Terapia daje nadzieje, ale kosztuje 10 tys. dolarów tygodniowo.

2-letnia Laura potrzebuje pomocy w walce z chorobą

Miesięczna dawka leku, który mógłby zahamować postęp Zespołu Retta kosztuje miesięcznie 40 tys. dolarów, jest to ok. 158 tys. złotych. Jak wynika z policyjnego komunikatu dziewczynka jest rehabilitowana 5 razy w tygodniu. "Niestety koszt leczenia i rehabilitacji przekracza możliwości finansowe rodziców. Najważniejsze jest również to, że terapii po jej rozpoczęciu nie można przerwać. Dlatego tak istotne jest wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli i pomoc w finansowaniu leczenia małej Laury" - czytamy dalej w komunikacie.

W sieci została zorganizowana specjalna zbiórka, gdzie można wpłacać środki na pomoc w leczeniu chorej Laury. Można także przekazać 1,5 proc. podatku na ten cel:numer KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0508499 Laura. Zbiórka na leczenie chorej córki zielonogórskiego policjanta.

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog