wielkanoc

i

Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2023

Pomysły na prezenty na Wielkanoc. Co kupić na Wielkanoc w prezencie? Podpowiadamy

2023-04-09 8:08

Zbliżające się Wielkanoc jest również czasem, gdy spotykamy się w gronie najbliższych. Towarzyszą ku temu tradycyjne potrawy oraz obdarowywanie się drobnymi prezentami. W szczególności dzieci czekają na prezenty od "zajączka". A co jeśli chcemy podarować komuś także prezent? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na prezenty jakie można dać na Wielkanoc dla rodziców czy dzieciom.

Prezent na Wielkanoc dla rodziców - pomysły

Wielkanoc podobnie jak Święta Bożego Narodzenia skłaniają nas do podróży do rodziny. Niekiedy jest to podróż bardzo długa i męcząca, dlatego myślenie o prezentach może zejść na dalszy plan. Sprawdziliśmy co można kupić rodzicom na prezent na Wielkanoc. Z pewnością się z tego ucieszą. Jeśli oczywiście mamy taką możliwość, możemy skusić się o zakup regionalnego wina lub innego rodzaju alkoholu. Produkty regionalne w ostatnim czasie są bardzo pożądanym produktem w wielu polskich domach, jak np. sery, jajka czy miód. Można pokusić się także o rękodzieło, jednak tutaj należy uważać przy guście osób, dla których jest to prezent. Naszym zdaniem najbardziej uniwersalnym prezentem na Wielkanoc dla rodziców może okazać się voucher na wyjście do kina lub książka ulubionego autora. Jeśli rodzice mają poczucie humoru sprawdzą się także skarpetki wielkanocne lub kolorowe skarpetki.

Prezenty na Wielkanoc dla dzieci - pomysły

Obdarowywanie dzieci przez "zajączka" to znana w wielu regionach Polski tradycja. Dzieci na pewno ucieszą się z pochowanych w mieszkaniu czekoladowych jajek. Skłoni je to także do wspólnej zabawy z rodzeństwem lub innymi członkami rodziny. Czym były by święta bez zabawy klockami! W sklepach tuż przed świętami można kupić klocki drewniane lub te wykonane z plastiku. Zabawa gwarantowana wraz z budowaniem i pobudzeniem wyobraźni. Akcenty wielkanocne w tym czasie wśród prezentów również się sprawdzają, jak np. pluszowy zajączek.

Prezent na Wielkanoc dla dziewczynki

Dzieci uwielbiają kreatywne zabawy, zestaw kolorowanek i farb do malowania jajek z pewnością sprawdzi się dla dziewczynki. Jeśli lubi czytać można podarować jej książkę o Wielkanocy, którą bez problemu zakupicie w księgarni.

Prezent na Wielkanoc dla chłopca

Wiosenna pogoda sprzyja częstszemu wychodzeniu z domu, więc piłka sprawdzi się idealnie jako prezent dla chłopca. Świeże powietrze i ruch na pewno wpłyną korzystnie. Można też pokusić się o zakup samochodzika zdalnie sterowanego, który poradzi sobie z warunkami na zewnątrz.

Wielkanocne bębnienie w Przeworsku
Sonda
Czy pakujesz prezenty własnoręcznie?