Biedronka azjatycka na liściu

i

Autor: Getti Images Biedronka azjatycka

Porady

Problem z biedronkami azjatyckimi może być rozwiązany. Zrób, a będziesz miał szkodniki z głowy. Aromatyczny spray je odstraszy

Wiosna i coraz wyższa temperatura sprawiają, że życie ponownie budzi się do życia. Oznacza to prace w ogrodzie, ale także zmaganie się ze szkodnikami. Komary, meszki, a nawet biedronki azjatyckie mogą uprzykrzyć pobyt na powietrzu. Problem z biedronkami azjatyckimi może być rozwiązany. Wystarczy domowy spray.

Jak pozbyć się biedronek azjatyckich? Czego się boją biedronki azjatyckie?

Biedronki azjatyckie pochodzą z Azji i przez 20 lat rozprzestrzenił się w Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Czy biedronki azjatyckie są niebezpieczne? Po raz pierwszy biedronki azjatyckie zostały stwierdzone w Poznaniu w 2006 r. i są gatunkiem inwazyjnym. Jest to nie tylko zagrożenie dla rodzimych biedronek, lecz także dla upraw roślin, w szczególności winnic czy sadów owocowych. Ludzie też są zagrożeni. Według badań wielu z pacjentów, którzy trafiają do szpitala czy lekarza, ma alergię oddechowe i skórne po ukąszeniu biedronki azjatyckiej. Jak się pozbyć biedronek azjatyckich?

W sieci nie brakuje różnych sposobów na pozbycie się biedronek azjatyckich. Jednak nie każdy sposób może okazać się skuteczny. Wiosną można także zaobserwować biedronki azjatyckie na szybkach. Wiele rozwiązań ze sklepów internetowych może być zbyt drogie. Lepiej wybrać sposób, który pomoże sprawniej pozbyć się szkodnika. Te produkty masz w swoim domu, a ich zapachu nienawidzą biedronki azjatyckie. Jak zrobić domowy spray na biedronki azjatyckie?

Przepis na zdrowy ogród. Jak zapobiec rozwojowi chorób i szkodników?

Domowy spray na biedronki azjatyckie

Masz problem z biedronkami azjatyckimi w swoim domu? Zrób domowy spray i pozbądź się szkodników na długo. Jeśli masz problem z biedronkami azjatyckimi poznaj ten łatwy sposób. Składniki na pewno masz w swoim domu, jeśli nie kup i wypróbuj domowy spray. Biedronki azjatyckie nie lubią zapachów goździków, mentolu, kamfory, octu, a także cytrusów. Co jest potrzebne?

Składniki na domowy spray na biedronki azjatyckie:

  • olejek pomarańczowy lub cytrynowy do ciast (ok. 40 kropli)
  • 200 ml wody
  • butelka ze spryskiwaczem (może być po płynie do mycia szyb)
  • ocet (jeśli chcesz wzmocnić działanie zastosuj metodę 1:1)

Jak go przygotować? Wystarczy, że przelejesz wodę do butelki ze spryskiwaczem, a następnie dodasz olejek cytrynowy lub pomarańczowy. Wymieszaj miksturę. Rozpyl domowy spray na biedronki azjatyckie w tych miejscach, w których je widziałeś lub w których pojawiły się już wcześniej. Najczęściej są to okna lub drzwi.

W lasach pojawił się niebezpieczny owad. Stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia

Sonda
Czy masz problem z biedronkami azjatyckimi?