Skradziony obraz Francisa Bacona

i

Autor: AFP PHOTO / INTERIOR MINISTRY

Kultura

Skradzione dzieło sztuki trafiło w ręce hiszpańskiej policji. To obraz Francisa Bacona o wartości 5 mln euro

2024-05-23 18:31

Obraz malarza Francisa Bacona warty 5 mln euro został odnaleziony przez hiszpańską policję. Podczas nalotu na dom w Madrycie, okazało się, że był tam schowany. W wyniku nalotu aresztowano dwie osoby podejrzane o kradzież obrazu - poinformował w czwartek, 23 maja "The Guardian". Obraz powyżej, jest jednym z pięciu dzieł skradzionych w 2015 r.

Właścicielem pięciu obrazów, wycenionych w sumie na 25 mln dolarów, był sportretowany na nich Jose Capelo, który był znanym bankierem i bliskim przyjacielem Francisa Bacona. Dzieła zostały skradzione z jego domu w 2015 r. Trzy z pięciu obrazów znaleziono w 2017 r. Kim był Francis Bacon? Francis Bacon jest uznawany za jednego z czołowych twórców malarstwa figuratywnego. Poza światem sztuki artysta był znany z burzliwego trybu życia. Zmarł w 1992 r. w Madrycie.

Wielka kradzież w Adzie. Tym razem złodziejami z Boćkiem są Kucyki

Odnaleziono obraz Francisa Bacona

W czwartek, 23 maja hiszpańska policja przekazała: "nasze dochodzenia doprowadziły do aresztowania w lutym dwóch osób w Madrycie". Dzięki tym działaniom policjantom udało się ustalić lokalizację i odnaleźć obraz w madryckiej posiadłości.

W ramach dochodzenia zostało aresztowanych łącznie 16 osób. Są to w większości obywatele Hiszpanii powiązani ze wschodnią przestępczością zorganizowaną. Służby powiadomiły, że śledztwo w celu odzyskania ostatniego skradzionego obrazu nadal trwa.

Wcześniej w tym miesiącu portret George Dyera, kochanka i muzy artysty, został sprzedany na aukcji za 27,7 mln dolarów.

Najpopularniejsze obrazy na świecie! Sprawdź, czy wiesz kto je namalował [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Kto stworzył ten obraz?
Najpopularniejsze obrazy na świecie! Sprawdź, czy wiesz kto je namalował [QUIZ]