Piotr Protasiewicz wprost po meczu z Włókniarzem

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia / Skrin: FalubazTV

żużel

Takiego meczu w Zielonej Górze się nie spodziewano. Piotr Protasiewicz mówi wprost: "Dostaliśmy tęgie lanie"

2024-06-14 12:17

NovyHotel Falubaz Zielona Góra po znakomitym zwycięstwie nad Betard Spartą Wrocław w niedzielę, 9 czerwca, musiał cztery dni później, 13 czerwca, przełknąć gorycz porażki. Beniaminek PGE Ekstraligi został znokautowany przez Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Zielonogórzanie byli tylko tłem dla zawodników spod Jasnej Góry. Co o tym meczu powiedział dyrektor sportowy klubu, Piotr Protasiewicz?

Cztery indywidualne zwycięstwa zawodników NovyHotel Falubazu na piętnaście wyścigów. To pokazuje, kto w czwartkowym meczu był zdecydowanie lepszy. Zielonogórzanie prowadzili po drugim biegu 8:3, ale później stało się coś, czego z pewnością długo nie zrozumieją miejscowi kibice. - Nie bierzemy po uwagę pierwszej serii, bo my tam też szybko nie jechaliśmy. Było dużo różnych wydarzeń, które zamazały naszą szybkość – powiedział Piotr Protasiewicz przed kamerami FalubazTV.

To jest szybki prysznic. Drużyna z Częstochowy była lepsza w każdym elemencie, w każdej formacji. Nie ma co za dużo dywagować. Dostaliśmy tęgie lanie – przyznał wprost dyrektor sportowy klubu.

Bezradny Falubaz na własnym terenie

Beniaminek PGE Ekstraligi był słabszy na każdej płaszczyźnie w czwartkowym spotkaniu. No, może poza juniorami, którzy wykonali swoje zadanie, choć ich potencjał i tak jest zdecydowanie większy.

Czy wiesz, który zawodnik wygrywał żużlowe Grand Prix w Gorzowie w ostatnich latach?

Pytanie 1 z 11
Kto wygrał pierwsze Grand Prix w Gorzowie w 2011 roku?

Tak wyglądał niedzielny mecz w Zielonej Górze. NovyHotel Falubaz podejmował Betard Spartę Wrocław

Rotacje w sprzęcie były duże, ale nie byliśmy w punkcie, nawet za barddo się do niego nie zbliżaliśmy. Zawodnicy z Częstochowy byli szybsi w każdym elemencie, zwłaszcza spod taśmy i później nie było tak, że gdzieś się tam do nich zbliżaliśmy. Mamy dużo do myślenia – skwitował Protasiewicz.

Ale żużel! Uczestnicy 14. Ogólnopolskiego zlotu skuterów Osa na stadionie żużlowym w Lesznie
Sonda
Czy Falubaz Zielona Góra awansuje do fazy play-off PGE Ekstraligi w sezonie 2024?