Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost. Budynek

i

Autor: H.S

Komunikacja

Tanie linie lotnicze polecą w końcu z Babimostu? Wszystko jest możliwe, ale dopiero za dwa lata?!

Port Lotniczy w Zielonej Górze-Babimoście coraz liczniej jest odwiedzany przez pasażerów. Zarówno tych z regionu jak i innych województw. W planach jest modernizacja płyty lotniska, ale także mówi się o tanich liniach lotniczych, które miałyby by latać z Babimostu. Kiedy to nastąpi? Jest wstępny termin.

Nowa płyta lotniska w Babimoście. Będzie też nowy terminal

W kwietniu 2024 r. została podpisana umowa na budowę nowej płyty lotniska. Jak podał lubuski magistrat w kolejnych miesiącach ma pojawić się także nowy terminal. Po zakończeniu prac lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście zyska na przepustowości i tym samym będzie mogło obsłużyć 150 tys. pasażerów rocznie. Kiedy rozpoczną się prace nad nowym terminalem? Kiedy nowa płyta lotniska w Babimoście? Nie podano jeszcze dokładnych informacji, kiedy i ile potrwają prace nad nowym terminalem oraz płytą lotniska w Babimoście. Nieoficjalnie mówi się o powstaniu terminala do 2026 r. Na naszym portalu będziemy informować na bieżąco o kolejnych aktualizacjach w tym temacie. Czy nowy terminal sprawi, że będą tanie loty z Babimostu?

W Lesznie lotnisko koszą... owce

Tanie loty z Babimostu? To marzenie może się spełnić

Lubuski port jest liderem w Europie. https://www.eska.pl/zielona-gora/rekord-lotniska-w-zielonej-gorze-babimoscie-za-kwiecien-liczba-pasazerow-wzrosla-o-167-procent-aa-3feT-j4Nq-rD2z.html Ostatnie i zarówno aktualne statystki wskazują, że coraz więcej pasażerów jest obsługiwanych w Porcie Lotniczym Zielona Góra-Babimost. Wielu pasażerów wciąż marzy o tanich połączeniach lotniczych z województwa lubuskiego. Czy jest to możliwe?

Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – powiedział marszałek województwa lubuskiego, Marcin Jabłoński.

Wszystko wskazuje na to, że tanie linie lotnicze mogą wziąć na cel Babimost. I tym samym spełnią się marzenia wielu mieszkańców o lotach do Londynu czy choćby innych europejskich stolic z Zielonej Góry-Babimostu.

Jeśli chodzi o Zieloną Górę, to również dostrzegamy jej potencjał. Lotnisko w Babimoście musi jednak zostać dostosowane do naszych potrzeb. Przede wszystkim musi zostać rozbudowane i zmodernizowane - powiedziała dla pasazer.com, Alicja Wójcik-Gołębiowska Country Managerem CEE & Baltics linii Ryanair.

Inflacja w Turcji dla turystów nie straszna?! Znamy dokładne ceny w 2023 za wycieczki po tureckich atrakcjach

Sonda
Czy leciałeś/-aś kiedyś z lotniska w Zielonej Górze-Babimoście?