Czy Hubert Hurkacz wygra Wimbledon 2024? Przeanalizowałam drabinkę prestiżowego

i

Autor: Instagram.com/hubihurkacz, foto: Wimbledon

Sport

Tenisowy Puchar Davisa w Zielonej Górze. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym wydarzeniu

To już pewne, do Zielonej Górze wraca tenisowe wydarzenie. Już we wrześniu odbędzie się Puchar Davisa. W zielonogórskiej hali zbiorą się największe nazwiska tego sportu. Kiedy Puchar Davisa 2024? Gdzie? Jakie są ceny biletów na Puchar Davisa 2024? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Puchar Davisa ponownie odbędzie się w Zielonej Górze

Przypomnijmy, że po raz ostatni Puchar Davisa odbył się na zielonogórskiej ziemi w 2019 r. To sportowe wydarzenie drużyn męskich ma na celu zdobycia miejsca w przyszłorocznych kwalifikacjach do Davis Cup Finals Stage. To właśnie tam Polacy będą mogli zmierzyć się z innymi 15 najlepszymi drużynami świata. Następnie zostanie wyłoniona najlepsza 8, która powalczy o Srebrną Salaterę.

Hubert Hurkacz zagra w Zielonej Górze

Puchar Davisa 2024 odbędzie się 13 i 14 września (piątek-sobota) w Zielonej Górze. Miejscem imprezy będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej. W zmaganiach o Puchar Davisa będzie można zobaczyć Huberta Hurkacza oraz Reprezentację Polski, którzy będą już po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Polacy zmierzą się z drużyną z Korei Południowej, która obecnie zajmuje 21. miejsce w Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Polska natomiast zajmuje 41. miejsce.

Puchar Davisa 2024 - bilety

Jeszcze nie ma informacji na temat biletów na Puchar Davisa 2024 w Zielonej Górze. Będziemy na bieżąco informować, gdy pojawią się kolejne fakty w tej sprawie.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka