Nielegalny hazard w Lubuskiem. "Pseudokasyna" zlikwidowane
Wieloletnia współpraca policjantów gubińskiego komisariatu z Lubuskim Urzędem Celno-Skarbowym w Gorzowie Wielkopolskim, Delegatura w Zielonej Górze kolejny raz zakończyła się sukcesem w piątek, 17 marca. Funkcjonariusze w trzech lokalach na terenie Gubina zabezpieczyli łącznie trzynaście nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.
Gdy weszli do wytypowanych punktów, w tym w dwóch przypadkach po wejściu siłowym, ujawnili w nich działające automaty, osoby dozorujące pomieszczenie i obsługę urządzeń oraz graczy. Zanim jednak urządzenia zostały zdemontowane, celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe sprawdzając w ten sposób czy są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Poza zabezpieczeniem automatów, które będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych, funkcjonariusze przesłuchali także osoby ujawnione w trakcie czynności w lokalach, w tym osoby z obsługi.
Kara za nielegalny hazard. Ile wynosi kara za nielegalne urządzenia do hazardu?
Jak poinformowała lubuska policja w komunikacie za posiadanie nielegalnych automatów grozi kara w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Ponadto zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym właścicielowi grozi także kara pozbawienia wolności do lat trzech. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.
Dalsze postępowanie w tej sprawie będą prowadzili funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim, Delegatura w Zielonej Górze, którzy w swoich magazynach zabezpieczyli zdemontowane z lokalu maszyny.
Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować przestępczy proceder, jakim jest nielegalne posiadanie automatu do gier i czerpanie korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu - powiedziała komisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim.