mistrzostwa polski

W Lubuskiem odbyły się mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Znamy zwycięzców!

2024-05-26 13:41

W Zielonej Górze odbyły się 5. Akademickie Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Zawody odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kto wygrał?

W V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zawody odbyły się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W mistrzostwach z szycia chirurgicznego wzięło udział osiemnaście 4-osobowych zespołów reprezentujących uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju.

W pierwszej części mistrzostw przeprowadzono wykłady, które stanowiły wstęp teoretyczny do zawodów. "Było to niezbędne przygotowanie merytoryczne studentów do następującej po niej części praktycznej, podczas której sprawdzane były zdobytych wcześniej umiejętności oraz zastosowanie ich w praktyce" – powiedziała Katarzyna Doszczak z biura prasowego Uniwersytetu Zielonogórskiego dla PAP.

V Akademickie Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny otworzyła dr hab. Barbara Literska, prof. UZ, prorektor ds. studenckich. "Przyjechaliście Państwo do nas na Uniwersytet Zielonogórski z całej Polski. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Już po raz piąty jesteśmy gospodarzami tego wydarzenia. Rywalizacja dla młodych ludzi jest bardzo ważna. Tutaj uczycie się zdrowej rywalizacji, sprawdzacie się w działaniu, a w waszym przyszłym zawodzie jest to niezbędne" – powiedziała prof. Literska.

Mistrzostwa Polski w szyciu chirurgicznym w Zielonej Górze. Zobacz zdjęcia!

Studenci szyli między innymi wieprzowe nóżki oraz jelita. "Zawody okazały się bardzo kreatywne. W zadaniach było również dużo zaskakujących pułapek" – powiedział Rafał Rajski student z Opola.

Mistrzostwa Polski w szyciu chirurgicznym w Zielonej Górze - wyniki

Pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła drużyna z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Iwona Anderko, Zuzanna Nogaj, Natalia Sak, Mateusz Szot) i oprócz tytułu otrzymała statuetkę Bachusika. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Patrycja Rusin, Filip Robakowski, Michał Bardan, Dawid Woszczyk). Natomiast trzecie miejsce zajęli reprezentanci Uniwersytetu Opolskiego (Rafał Rajski, Antoni Morrison, Aleksander Mateja, Maria Werner).

Najnowsze rozwiązania chirurgiczne technologii 3D w chirurgii leczenia wad refrakcji oka