W Nowej Soli przeciął rondo, bo... uciekał przed policją

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

W Nowej Soli przeciął rondo, bo uciekał przed policją. Jakie czekają na niego konsekwencje?

2023-04-18 11:11

W sobotę, 15 kwietnia w Nowej Soli kierowca przeciął rondo, bo uciekał przed policyjnym radiowozem. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 48-letnim mężczyzną. Był pijany, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz ma poważne problemy.

Pijany kierowca przeciął rondo w Nowej Soli

W sobotę, 15 kwietnia tuż przed południem, ok. godz. 11:30 funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z nowosolskiej jednostki próbował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Ten zignorował polecenie do zatrzymania się i pojechał dalej. Rozpoczął się pościg. Kierujący seatem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i jechał dalej - podaje lubuska policja. 48-letni mężczyzna zatrzymał się dopiero na rondzie doktora Władysława Kolbuszewskiego w Nowej Soli, które „przeciął” na wprost.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, mieszkańca gminy Otyń, który jak się okazało miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W związku z tym 48-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a samochód został odholowany na koszt właściciela.

Co mu grozi? Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Lubuscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą. Bezwzględnie stosujmy się do obowiązujących przepisów. Nasza lekkomyślność może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Potworne zderzenie trzech pojazdów w Żaganiu
Sonda
Zdarzyło ci się prowadzić samochód na własnej posesji będąc pod wpływem alkoholu?