Zakupy

i

Autor: Pexels Które sklepy są otwarte 3 maja 2024 w Krakowie? Gdzie można zrobić z ten dzień zakupy?

Świat

Wielkie zmiany w znanej sieci. Firma zwolni setki pracowników, inni zostaną przeniesieni

2024-05-21 13:44

Wciąż dochodzą nowe informacje w sprawie masowych zwolnień. Problemy firm zdawać by się mogło nie ustają. Tym razem chodzi o popularną sieć za oceanem. W centrali zaplanowane są setki zwolnień. Sieć Walmart ma poważne problemy?

Walmart zwolni setki pracowników

Rynek pracy się dynamicznie zmienia. Po pandemii koronawirusa ceny poszły do góry. Także wiele firm musiało ograniczyć wydatki. Już od wielu miesięcy dochodzą wieści o zwolnieniach pracowników czy likwidacji całych marek. Sieci sklepów także muszą zmagać się z problemami. Sieć sklepów Walmart w Stanach Zjednoczonych zwolni setki pracowników.

"Prosimy większość współpracowników pracujących zdalnie oraz większość współpracowników w naszych biurach w Dallas w Atlancie i biurze w Toronto Global Tech o przeniesienie się. Celem tego posunięcia jest częstsze gromadzenie większej liczby osób, ale także wzmocnienie kultury Walmartu i rozwój karier jego pracowników " - napisała Donna Morris, dyrektor kads. kadr Walmartu w notatce przesłanej do współpracowników, cytowana przez portal spożywczy.

Świąteczne zakupy w Niemczech. Czy to się opłaca?

Walmart ma nową siedzibę. Tam zostaną przeniesieni inni pracownicy

Walmart to największy na świecie sprzedawca detaliczny oraz największy prywatny pracodawca w Stanach Zjednoczonych. Liczba pracowników jest godna podziwu, a dokładniej Walmart zatrudnia 2,1 miliona osób na całym świecie. Sieć postanowiła, że przeniesie swoją siedzibę. To nie wszystko, gigant handlu detalicznego ma w planach redukcję setek miejsc pracy w centrali. Jako pierwszy poinformował o tej sprawie "Wall Street Journal". Na łamach "Reuters" czytamy, że Walmart planuje zamknąć swoje biura w Toronto, Dallas i Atlancie jeszcze w 2024 r.

W Arkansas Walmart buduje swoją nową siedzibę. To kilka mil od swojej poprzedniej lokalizacji. Otwarcie nowej lokalizacji Walmart zaplanowane jest dopiero w 2025 r. Według notki prasowej, nowa siedziba giganta pomieści ponad 150 tys. pracowników, w 12 budynkach.

Woolworth w Niemczech. Zobacz jak wygląda w środku. Czy różni się od polskiej wersji?

Sonda
Często robisz zakupy przez Internet?