WOPR

i

Autor: pixabay.com

WOPR przypomina: zadbaj o swoje bezpieczeństwo nad wodą [AUDIO]

2020-06-16 8:41

​Od początku czerwca w całej Polsce utonęło 25 osób. Zielonogórzanie najchętniej wybierają wypoczynek nad Odrą i pobliskimi jeziorami. Ratownicy WOPR apelują o rozsądek i korzystanie jedynie ze strzeżonych kąpielisk wodnych. Więcej w artykule.

Piękna pogoda i wysoka temperatura sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Ten zawsze powinien przebiegać z zachowaniem odpowiedniej rozwagi. Ratownicy WOPR przypominają o rozsądku oraz ostrożności.

Nie nadużywamy alkoholu nad wodą. Jeżeli jesteśmy rozgrzani, schłódźmy najpierw klatkę i kark, aby nie doznać szoku termicznego. Jeżeli spożywaliśmy posiłek - odczekajmy chwilę przed wejściem do wody.

Mówi Marek Cieśla, ratownik WOPR i instruktor ratownictwa wodnego. Wśród najczęstszych przyczyn utonięć w Polsce znajduje się alkohol.

W Polsce przyczynami utonięć jest niezmiennie święta trójca, czyli brawura, alkohol i rzeki. Nie topią się osoby, które nie potrafią pływać, ponieważ oni dbają o bezpieczeństwo nad zbiornikami wodnymi.

Marek Cieśla, ratownik WOPR mówi o bezpieczeństwie nad wodą

Dodaje Cieśla. Według policyjnych statystyk w 2019 roku w całej Polsce utonęło 471 osób, z czego w 98 przypadkach przyczyną był alkohol.​

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to: