warzywa

i

Autor: Pixabay.com

Wsparcie żywnościowe przez cały rok. Lubuska Caritas pomaga potrzebującym

2021-02-19 10:49

Paczki żywnościowe nie tylko przed świętami. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wspiera potrzebujących mieszkańców Zielonej Góry również na co dzień. Zielonogórzanie mogą korzystać z programu FEAD.

To pomoc żywnościowa dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Wśród produktów które nasi podopieczni otrzymują w ramach programu są konserwy mięsne, szynki, mleko, makarony, kasze, konserwy rybne. Wszystko co tym osobom jest naprawdę potrzebne.

Mówi Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wsparciem objętych jest około 14 tysięcy osób z całego województwa. Potrzebujący mieszkańcy Zielonej Góry nadal mogą się zgłaszać.

Głownie brane jest tu pod uwagę kryterium dochodowe. Można na przykład zapytać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej czy można zostać objętym takim programem. Wówczas ośrodek skieruje taką osobę do określonego parafialnego zespołu Caritas.

Obecna edycja programu FEAD będzie trwała do końca lipca 2021 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Rozdają komputery za darmo | ESKA XD - Coś dobrego #9