Kultura

Za nami Noc Muzeów 2024 w Zielonej Górze. Znów tłumy pojawiły się tłumy [zdjęcia]

18 maja, w sobotę w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów. Także w Zielonej Górze była okazja do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W tym roku nosiła nazwę "Latynoska Noc". Dla zainteresowanych czekało wiele atrakcji. Tym razem zainteresowanie było ogromne! Zobaczcie naszą fotorelację.

Noc Muzeów 2024 w Zielonej Górze 

W sobotę, 18 maja od godz. 17:00 do 23:00 można było bezpłatnie odwiedzić Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Organizatorzy w tym roku postanowili, że zorganizują "Latynoską Noc". Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najpierw jednak odbyła się uroczysta inauguracja, której towarzyszył występ zespołu SambaSHOW. Licznie zebrani uczestnicy tegorocznej Nocy Muzeów mogli także wysłuchać wykładu dr. Piotra Małczyńskiego z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. „Samba, tango i futbol. Piłka nożna w Ameryce Łacińskiej”. 

Zwiedzając dalej Muzeum Ziemi Lubuskiej można było obejrzeć wystawę fotografii z Patagonii autorstwa Józefa Sokołowskiego. Dla innych zaplanowano pokaz filmu "Frida" z 2002 r. Jak w poprzednich latach nie zabrakło także warsztatów artystycznych. Tym razem można było pomalować płócienne torby w barwami, które są powiązane z krajami latynoskimi. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia, przeżyjmy to jeszcze raz.  

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Był tłum i prawdziwy ogień!

Zobacz jak przebiegła Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Sonda
W czasie wolnym wybierzesz basen, kino czy muzeum?