rower

i

Autor: Unsplash

Miasto

Zielonogórski Rower Miejski wraca do miasta. Użytkowników czekają ważne zmiany. Musisz to wiedzieć

2024-05-17 13:22

Wiosenna aura sprzyja aktywności na zewnątrz. Zielonogórzanie już niebawem będą mogli korzystać z roweru miejskiego. Jednak na innych zasadach niż to było wcześniej. Kiedy rower miejski w Zielonej Górze? Znamy wstępny termin.

Rower miejski w Zielonej Górze

Po raz pierwszy zielonogórzanie mogli skorzystać z roweru miejskiego w 2018 r. Przez ostatnie lata liczba wypożyczenia rowerów była zróżnicowana. Według danych Nextbike Polska w Zielonej Górze w 2022 roku 82 661 wypożyczeń, czyli każdy rower został wynajęty 206,5 raz. W 2023 r. wypożyczeń było blisko 90 tys. Kolejny rok to i kolejne zmiany, które dotyczą roweru miejskiego w Zielonej Górze. Z naszego miasta już zniknęły stacje rowerów Nextbike Polska, a użytkownicy muszą szykować się na zmiany. 

Bydgoszczanie na rowerach rozpoczęli nowy sezon turystyczny

Nowy sezon rowerowy w Zielonej Góry. Czas na zmiany

Zielonogórski rower miejski nie cieszył się dużą popularnością jak w poprzednich latach. Użytkownicy chętniej sięgali po hulajnogi elektryczne. Jak można było przewidzieć nowe zmiany wejdą w życie wraz z nowym sezonem. Co się zmieni? Jak się okazuje w nowym sezonie 2024 rower miejski będzie obsługiwany przez inną firmę. Urząd Miasta Zielona Góra poinformował o nowej firmie, która będzie obsługiwała rower miejski, jest to Roovee. Do dyspozycji zielonogórzan będzie aż 350 rowerów w 40 strefach parkowania. Gdzie będą strefy? Jak korzystać z roweru miejskiego w Zielonej Górze?

"Strefy będą wyposażone w specjalne stojaki pozwalające zachować porządek w strefie wypożyczeń. W przypadku braku miejsca w stojaku, klient może bez problemu zwrócić rower, stawiając go obok stojaka, używając podpórki. Zakończenie przejazdu następuje po ręcznym zamknięciu Roovee Lock (jest na tylnym kole). Zakończenie wypożyczenia nie będzie wymagało odstawienia roweru do stacji rowerowej-podróż będzie można zakończyć w dowolnym miejscu obszaru funkcjonowania Zielonogórskiego Roweru Miejskiego, jednak będzie się to wiązało z naliczeniem dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem" - czytamy w komunikacie zielonogórskiego magistratu. 

Kiedy rower miejski pojawi się w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze 29 maja 2024, w środę rozpocznie się korzystanie z roweru miejskiego w Zielonej Górze. 

Koszty wypożyczenia roweru miejskiego w Zielonej Górze

Jak dalej czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zielona Góra opłaty za wypożyczenie roweru miejskiego będą następujące. Za przejazd do 20 min nie będzie pobierana opłata. Od 21 do 60 min zapłacimy 2 zł, a każda następna godzina wypożyczenia to koszt 4 zł. Należy pamiętać, że opłata będzie naliczana za rozpoczęty czas wypożyczenia. Opłata wstępna to koszt 10 zł, którą można wykorzystać w późniejszym czasie.

Hybrid MMA 4 w Zielonej Górze. Emocjonujące starcia w oktagonie

Sonda
Lubisz jeździć na rowerze?