Ruch i dobre buty - przygotowania do lubelskiej EDK

i

Autor: edk.lublin.pl

Wiara

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024 wyruszy ponownie z Zielonej Góry. Co trzeba wiedzieć?

Po raz kolejny wierni Kościoła katolickiego wyruszą w wyjątkową podróż. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2024. Lubuszanie mogą wyruszyć z Zielonej Góry jedną z trzech tras. Jak się przygotować do EDK 2024? Jaką długość ma EDK? To musisz wiedzieć o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie organizowane w wielu miejscach w Polsce oraz na świecie. Rozpoczyna się wspólną mszą świętą, po której rozpoczyna się nocny marsz pątników, w małych grupkach lub samotnie. Ważne, aby przy tym zachować milczenie i skupienie. Celem EDK jest zmiana życia. Lubuszanie po raz kolejny będą mogli wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Podobnie jak w 2023 r. w tym roku będą trzy możliwości do przejścia EDK. Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024 Zielona Góra. Kiedy jest EDK?  

W 2024 r. święta Wielkanocne wypadają wyjątkowo wcześnie. Co za tym idzie, szybciej rozpoczął się także Wielki Post. Kiedy jest Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024? Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 22 marca 2024 o godz. 20:00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Po mszy nastąpi błogosławieństwo pielgrzymów, którzy wyruszą w trzy przygotowane trasy:

  • 46 km Zielona Góra - Świebodzin
  • 55 km Zielona Góra - Góra św. Anny
  • 67 km Zielona Góra - Żagań

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024 zapisy. Jak się zapisać na EDK?

Każdy uczestnik zapisuje się indywidualnie poprzez stronę internetową, która znajduje się tutaj. EDK.org.pl Organizatorzy zachęcają także do zainstalowania na swój telefon komórkowy specjalną aplikację, która pomoże w przeżyciu EDK w 2024 r. Uczestnicy otrzymają od organizatorów mapę oraz rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Natomiast pieszy powinien mieć wygodne ubranie, lampkę na głowę, ciepłe ubranie, odblaski i wodę. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2024 odbywają się przez specjalny formularz.

EDK 2024 trasa pierwsza: Św. Józefa

Pierwsza to 46 kilometrowa trasa Św. Józefa do figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Uczestnicy maszerować będą trasą: Zielona Góra - Krępa - Cigacice - Mozów - Łochowo - Niekarzyn - Darnawa - Chociule - Świebodzin. Jak informują organizatorzy rzekę Odrę pokonuje się kładką dla pieszych na moście w Cigacicach.

EDK 2024 trasa druga: Św. Anny

Druga to 55 kilometrowa trasa Św. Anny do XVI w. kaplicy pątniczej pw. Św. Anny w powiecie głogowskim na wzgórzach Dalkowskich. Uczestnicy maszerować będą następującą trasą: Zielona Góra - Drzonków - Sucha - Ługi - Stary Staw - Lubieszów - Rudno - Nowe Żabno - Kiełcz - Bycz - Wierzbnica - Bonów - Góra Św. Anny. Część trasy przebiega przez rezerwat przyrody "Annaberskie Wąwozy".

EDK 2024 trasa trzecia: Droga do Jerozolimy

Trzecia, najdłuższa - 67 kilometrowa Droga do Jerozolimy prowadzi do Grobu Pańskiego w Żaganiu będącego średniowieczną repliką Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Uczestnicy maszerować będą trasą: Zielona Góra - Kiełpin - Jarogniewice - Radwanów - Broniszów - Wichów - Marcinów - Brzeźnica - Jabłonów - Dzietrzychowice - Bożnów - Żagań. Ważne, aby pamiętać przy wyborze tej trasy, że jest ona przeznaczona dla osób mających doświadczenie w długich wędrówkach pieszych. Wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Osoby mniej aktywne powinny przygotować się do tak długiej trasy.

Zobacz jak wyglądała Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023. Pielgrzymi wyruszyli z Lublina

Sonda
Czy bierzesz udział w drodze krzyżowej?