policja

i

Autor: pixabay.com

Policja

Jechał ulicami miasta slalomem. Miał trzy promile w organizmie

2024-05-21 7:55

Żaranin zauważył dziwnie poruszający się pojazd. Kierujący Toyotą jechał środkiem drogi po wysepkach, nie miał włączonych świateł. Mieszkaniec Żar zadzwonił na policję. Funkcjonariusze po kontroli ustalili, że kierujący ma niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz straci prawko, a nawet może trafić za kratki na trzy lata.​

Kierowca jechał na podwójnym gazie ulicami Żar. W niedzielę jeden z mieszkańców zauważył dziwnie poruszający się pojazd. Kierujący Toyotą nie zważał na oznaczenie dróg. Jechał bez świateł, środkiem ulicy, przejeżdżał przez wysepki. To dlatego żaranin zadzwonił na policję. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a po badaniu okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie tylko straci prawo jazdy, ale również może trafić za kratki nawet na trzy lata. Policjanci na co dzień prowadzą działania związane z poprawą bezpieczeństwa a drogach, to m.in. akcje „Trzeźwy kierowca” oraz „Trzeźwy poranek”, kiedy badają większą liczbę kierujących.

Policjanci zachęcają do reagowania, kiedy mamy podejrzenie, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierowca. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Seria brutalnych ataków w metrze. Pijany 22-latek użył broni
Sonda
Zdarzyło Ci się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu?