Polak przejechał Race Across India

Autor: Facebook Krzysztof Fechner

Krzysztof Fechner przejechał Indie na rowerze. Zielonogórzanin zajął 2. miejsce w wyścigu

Krzysztof Fechner znów to zrobił, pokonał kilka tysięcy kilometrów na rowerze. Zielonogórzanin wziął udział w Race Across India i zajął 2. miejsce podczas wyścigu po Indiach na rowerze. Polak ma już na swoim koncie udział w podobnym wydarzeniu organizowanym w Stanach Zjednoczonych.

Race Across India jest to najdłuższy wyścig kolarski w Indiach i Azji. W 2024 r., a dokładniej 10 października rozpoczęła się druga edycja tego wyścigu. Udział w zmaganiach wzięło około 40 zawodników. Ile kilometrów liczy trasa Race Across India? Ultrakolarze mieli do pokonania dystans 3758 km i przecinając 12 stanów. Jak poinformowali organizatorzy na swojej stronie internetowej, to lista miast, przez które przebiega wyścig:

Srinagar -> Udhampur -> Pathankot -> Jalandhar -> Ludhiana -> Ambala -> New Delhi -> Agra -> Gwalior -> Jhansi -> Sagar -> Narsinghpur -> Seoni -> Nagpur -> Adilabad -> Hyderabad -> Kurnool -> Anantapur -> Bengaluru -> Krishnagiri -> Salem -> Dindigul -> Madhurai -> Tirunelveli -> Kanyakumari.

Krzysztof Fechner to jedyny Europejczyk, który wziął udział w Race Across India. Wziął udział w wyścigu w kategorii Solo 18 to 50 male (Solo 18 do 50 mężczyźni). W ciągu 9 dni 7 godzin 13 minut (20.10.2024 16:03:41) pokonał Indie i dystans 3758 km. Polak, zielonogórzanin zajął 2. miejsce w Race Across India. Lepszy był od niego Dr Amit Samarth, któremu przejechanie tej trasy zajęło 8 dni 2 godziny 17 minut (18.10.2024 11:12:09).

Rowerem na Jasną Górę z Urzejowic

Kim jest Krzysztof Fechner?

Krzysztof Fechner to 44-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Na co dzień jest kierowcą autobusów MZK. Jego pasją jest kolatorstwo, któremu poświęca większość swojego czasu. Wytrwałość w dążeniu do celu sprawiło, że zielonogórzanin jest na ustach całego świata. Na swoim koncie ma już inne sukcesy w ultrakolarstwie.

Zielonogórzanin przejechał Race Across America 2023. W 11 dni 8 godzin i 58 minut Krzysztof Fechner przejechał Race Across America 2023, jako trzeci Polak w historii.

Krzysztof Fechner, na co dzień kierowca zielonogórskiej MZK. Z pasji zajmuje się kolarstwem