Rolki - jak zacząć jeździć?

i

Autor: pixabay

Sport

Nocna jazda na rolkach w Zielonej Górze. To już 7. edycja tego wydarzenia

To będzie prawdziwe święto dla fanów rolek. Po ulicach Zielonej Góry dobędzie się 7. edycja NightSkating. Jak przebiega trasa? Kiedy odbędzie się NightSkating w Zielonej Górze? Znamy szczegóły. Znajdziecie je poniżej w naszym materiale.

Rolki Zielona Góra. Przed nami NightSkating

Co to jest NightSkating? NightSkating jest to nocny przejazd ulicami miasta. To wydarzenie ma na celu zwiększenia popularności wrotkarstwa i rolkarstwa w społeczeństwie. I zachęcenie mieszkańców do korzystania z tego środka transportu w mieście. Organizatorzy tych wydarzeń zapraszają wszystkich chętnych do jazdy na rolkach czy wrotkach niezależnie od wieku. W Zielonej Górze już 2 czerwca, niedziela odbędzie się po raz 7. NightSkating w Zielonej Górze. Co w programie?

Deskorolkarze przejechali ulicami Lublina. Tak uczcili Światowy Dzień Deskorolki

7. NightSkating w Zielonej Górze - program

2 czerwca, w niedzielę odbędzie się po raz 7. NightSkating w Zielonej Górze. Zbiórka wszystkich chętnych odbędzie się o godz. 18:00 na parkingu galerii Focus Mall przy Wrocławskiej 17 (po lewej stronie galerii). Najpierw zaplanowano mini zawody dla dzieci. O godz. 18:30 zostaną przypomniane techniki hamowania. O godz. 19:00 zbiórka przejazdu, a sam przejazd w ramach NightSkating rozpocznie się o godz. 19:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kto może wziąć udział? Jak informują organizatorzy w przejeździe może wziąć udział każda osoba swobodnie poruszająca się na rolkach i potrafiąca hamować. Nocny przejazd ulicami Zielonej Góry zostanie zabezpieczony przez Policję oraz Night Skating Team. Dokładna trasa przejazdu nie jest jeszcze dokładnie znana. Zaktualizujemy nasz tekst, gdy te informacje będą znane.

Najważniejsze zasady przejazdu, o których poinformowali organizatorzy to:

  • Wszystkie dzieci muszą jechać w kasku, ale tak naprawdę wszystkim zalecamy jazdę w kasku i ochraniaczach.
  • Uczestnicy pozostawiają wolną lewą stron pasa, gdyż poruszać się po niej będą członkowie NightSkating Team oraz służby porządkowe.
  • Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa : nie trzymamy się za ręce, nie wykonujemy gwałtownych manewrów, hamujemy, nie uczymy się nowych manewrów czy „trików” w czasie przejazdu.
  • Zauważone niebezpieczeństwo sygnalizujemy podniesionymi rękami.
  • Nie spożywamy alkoholu czy innych środków psychoaktywnych oraz tytoniu.
  • Zawsze wykonujemy polecenie i wskazówki Policji, NightSkating Teamu i innych służb porządkowych.

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

Sonda
Umiesz jeździć na rolkach?