Budowa ronda w Zielonej Górze

i

Autor: H.S

Miasto

Ruszają prace przy Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Kierowcy i mieszkańcy musicie uzbroić się w cierpliwość

Mieszkańcy os. Zdrojowego i inni uczestnicy ruchu drogowego będą mieli poważny kłopot z dojazdem do pracy czy na zakupy. Od przyszłego tygodnia ruszają prace w związku z długo zapowiadanym remontem. Na skrzyżowaniu ulicy Rzeźniczaka w Zielonej Górze powstanie rondo i nie tylko.

Kolejne rondo w Zielonej Górze

W październiku 2023 r. informowaliśmy na łamach naszego portalu, że powstanie kolejne rondo w Zielonej Górze. Już wtedy Urząd Miasta Zielona Góra poinformował o zmianach, które zostaną wprowadzone. Wówczas w obwieszczeniu magistratu mogliśmy przeczytać: 

"W ramach realizacji inwestycji pn.: „Rozbudowa oraz poprawa stanu nawierzchni sieci dróg w Zielonej Górze" w 2024 roku (tj. od 01.06.2024 r. do 31.10.2024) planuje się remont ul. Rzeźniczaka który swoim zakresem obejmuje kolejno:

- remont nawierzchni jezdni,

- remont nawierzchni chodników,

- remont nawierzchni zjazdów,

- remont nawierzchni wysp kanalizujących,

- wymianę elementów ograniczających nawierzchnie (krawężników oraz obrzeży).

- rekultywacja istniejących i urządzanie nowych terenów zielonych.

Wraz z remontem jezdni zakłada się remont nawierzchni chodników, które w stanie obecnym wykonane są z płytek 35×35x5cm. Nawierzchnie remontowanych chodników wykonane zostaną z kostki betonowej ułożonej na podsypce z miału kamiennego.

Ponadto zakłada się, że na skrzyżowaniu ulicy Rzeźniczaka oraz Zdrojowej wykonane zostaną roboty nawierzchniowe obejmujące swoim zakresem budowę wysp kanalizujących (wyznaczających rondo pinezkowe), przebudowę istniejącego zjazdu (zmiana geometrii). znajdującego się bezpośrednio w rejonie skrzyżowania oraz remont i budowę nowego odcinka chodnika komunikacyjnego nowopowstałe osiedle ul. Rzeźniczaka."

Wielki remont Wisłostrady! Najważniejsza droga w Warszawie będzie zamknięta

Mieszkańcy miejcie się na baczności. Rusza kolejny remont

Dla wielu kierowców poszedł w niepamięć remont skrzyżowania ul. Rzeźniczaka i ul. Batorego. Jednak znów trzeba uzbroić się w uważność i cierpliwość bowiem 17 czerwca, w poniedziałek od godz. 5:00 rozpocznie się remont ul. Rzeźniczaka i Zdrojowej. Jakie czekają nas utrudnienia? W informacji, która została wywieszona w gablotkach czytamy: 

"Szanowni Państwo, w związku z remontem ulicy Rzeźniczaka i Zdrojowej informujemy, że od dnia 17.06.2024 od godz. 5:00 do odwołania ulice Rzeźniczaka i Zdrojowa wraz z parkingiem na odcinku od zjazdu do Biedronki do ul. Potokowej będą zamknięte dla wszelkich pojazdów." 

Będziemy na bieżąco informować, gdy pojawią się kolejne fakty w tej sprawie.

Czy rozpoznasz lubuskie miasto tylko na podstawie zdjęcia? Test dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. W jakiej miejscowości znajduje się w ten obiekt?
Winobranie 2023. Tak wygląda Zielona Góra przed startem Największego Święta Wina w Polsce

Zobacz jak wyglądało otwarcie H2Ochla w Zielonej Górze