Policja i tory

i

Autor: Canva Pro

WYPADEK

Śmiertelny wypadek na torach pod Nową Solą. Mężczyzna wpadł pod pociąg

2024-07-08 10:44

W poniedziałek (08.07) pomiędzy Nidoradzem a Nową Solą doszło do tragicznego zdarzenia. Jak poinformowała policja: na torach mężczyzna został potrącony przez pociąg. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Pociągi zostały odwołane.

Tragedia na torach. Nie żyje mężczyzna

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek około godziny 8:30. To właśnie wtedy dyżurny otrzymał informacje o dramatycznym zdarzeniu, do którego doszło na torach kolejowych. Jak się okazało: mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający pociąg.

Na miejsce natychmiast rozdysponowano zastępy straży pożarnej, karetkę pogotowia oraz nowosolską policję. Niestety, mimo reanimacji podjętej przez ratowników, mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu śmiertelnego wypadku pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniamy dokładnych przebieg oraz okoliczności w jakich doszło do potrącenia" – wyjaśnia aspirant Justyna Sęczkowska - Sobol, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Trwa również ustalanie tożsamości ofiary.

Pociągi zostały odwołane

W związku z wypadkiem ruch pociągów na trasie Zielona Góra - Nowa Sól został wstrzymany. PKP Intercity, POLREGIO i Koleje Dolnośląskie zapewnia podróżnym zastępczą komunikację.

Godziny poszczególnych odjazdów i przyjazdów w najbliższym czasie mogą się mocno zmieniać, dlatego podróżni proszeni są po uważne słuchanie komunikatów.

Zobacz też: Jak idą prace przy budowie ronda przy ul. Rzeźniczka w Zielonej Górze? Sprawdziliśmy [zdjęcia]

Rejestracje pojazdów w Lubuskiem. Sprawdź czy znasz je wszystkie. QUIZ

Pytanie 1 z 12
Z którego powiatu jest rejestracja FGW?
Były kolejarz chciał wysadzić pociąg!?