Pizza neapolitana - co odróżnia włoską pizzę od wyrobów pizzopodobnych?

i

Autor: Getty Images

Kulinaria

To najtańsza pizza w Polsce?! Tu zapłacisz 15 zł! Lokal znajduje się w Zielonej Górze

Chrupiące ciasto, świeże składniki i przede wszystkim atmosfera w lokalu. Na to najczęściej zwracają uwagę klienci pizzerii. Jednak to nie wszystko. Główną rolę jednak wciąż odgrywa cena, którą trzeba zapłacić za pizzę. Jak się okazuje to tu zjesz najprawdopodobniej najtańszą pizzę w Polsce.

Gdzie zjeść najtańszą pizzę Lokal znajduje się w Zielonej Górze

Ten lokal jest już dobrze znany tutejszym mieszkańcom. Niedawno ten lokal odwiedził znany twórca internetowy, którzy tworzy pod nazwą @podroze ze smakiem. To właśnie on wstawił filmik z lokalu Little Italy w Drzonkowie-Olimpijskiej 13 w Zielonej Górze. Ile kosztuje tam pizza? Aż ciężko w to uwierzyć. 

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock

Najtańsza pizza? To miejsce poleca wiele osób 

W Google średnia opinia restauracji Little Italy to 4,2 gwiazdek. Jak się okazuje, w tym miejscu można kupić pizzę margheritę już za 15 zł. Smakosze pizzy na pewno będą zadowoleni, bo ciasto dojrzewa średnio dwie doby. Następnie na nie nakładany jest sos z pomidorów san marzano i mocno mleczna mozzarella fior di latte. Zwieńczeniem tego dania jest świeża bazylia i oliwa extra vergine. A wszystkie składniki pochodzą prosto ze słonecznej Italii. Marzysz o taniej pizzy? Jest jeden warunek. Oferta obowiązuje tylko od od wtorku do czwartku w godzinach 13:00-15:00.  

Quiz wiedzy o Włoszech. Miasta, zabytki, jedzenie. Tylko miłośnicy Italii zdobędą 15/15!

Pytanie 1 z 15
Kto jest autorem słynnego dzieła "Narodziny Wenus"?

Tak wygląda restauracja H2Ochla w Zielonej Górze