Wybuch cukierni w Tanzanii

i

Autor: Screen X: @RehberTvHaber; pexels.com

Tragedia

Tragedia po wybuchu cukrowni. Dwie osoby walczą o życie. Jest wiele ofiar śmiertelnych

2024-05-23 16:49

Trzech obcokrajowców z Brazylii, Kenii i Indii oraz ośmiu tanzańskich techników zginęło w czwartek, a dwie osoby zostały poważnie ranne w wyniku eksplozji w cukrowni w regionie Morogoro we wschodniej Tanzanii, poinformowały tanzańskie władze.

Tragedia po wybuchu cukrowni w Tanzanii 

Wszyscy zabici to inżynierowie elektrycy i mechanicy, którzy znajdowali się w sterowni, gdzie przeprowadzali ostatnie regulacje przed rozpoczęciem produkcji.

Do wybuchu doszło z powodu usterki układu elektrycznego w systemie grzewczym, potwierdzili funkcjonariusze tanzańskiej straży pożarnej.

Tragedia na drodze pod Grudziądzem. Wypadek tira z drewnem i osobówki. Dziecko cudem przeżyło, rodziców uwalniano przez 40 minut ze zmiażdżonego auta

„To prawda, że 11 osób zginęło, a dwie inne zostały ranne po wybuchu rury grzewczej podczas przygotowań do produkcji cukru w fabryce. Należy zrozumieć, że aby cukier mógł zostać przetworzony, musi zostać osiągnięty określony poziom temperatury", wyjaśnił regionalny dowódca straży pożarnej i ratownictwa w Morogoro, Shaban Marugujo.

Cukrownia należy do Mtibwa Sugar Estates Limited, jednego z głównych producentów cukru w Tanzanii. Po wybuchu właściciel wstrzymał produkcję w fabryce.

Powódź w Afganistanie. Co najmniej 50 śmiertelnych ofiar, w tym kobiety i dzieci

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?