We Wschowie zastrzelił się mężczyzna. 56-latek miał zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP

i

Autor: hak

Na sygnale

We Wschowie zastrzelił się mężczyzna. 56-latek miał zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP

2024-02-06 12:12

To znany na Dolnym Śląsku gangster Jacek B. o pseudonimie „Lelek”". Do tragedii doszło w centrum miasta. Mężczyzna oddał strzał zanim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji weszli do środka - informuje rzecznik prasowy CBŚP.

Tragedia przed zatrzymaniem

Do tragedii doszło dziś wcześnie rano (6 lutego) w centrum Wschowy. Policjanci CBŚP mieli zatrzymać 56-latka do sprawy zabójstwa, którą prowadzi Prokuratura Krajowa.

- Na polecenie prokuratora Prokuratury Krajowej policjanci mieli zatrzymać mężczyznę do sprawy zabójstwa. W chwili, gdy funkcjonariusze zespołu specjalnego próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny wewnątrz budynku padł strzał. Policjanci zastali w lokalu postrzelonego mężczyznę i ujawnili broń palną. Natychmiast rozpoczęli reanimację, którą kontynuowali ratownicy z karetki pogotowia. Niestety, pomimo niezwłocznie udzielonej pomocy mężczyzny nie udało się uratować - mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Więcej informacji policja nie udziela. Na miejscu wciąż pracują służby. O sprawie powiadomiony został Wydział kontroli CBŚP, Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz Prokuratura Rejonowa i Komenda Powiatowa Policji we Wschowie.

"Lelek" rozpoczynał działalność przestępczą w latach 90. minionego wieku. Kilkanaście lat temu został zatrzymany przez CBŚP i za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym skazany na kilkanaście lat więzienia, skąd wyszedł w 2016 roku.

We Wschowie zastrzelił się mężczyzna. 56-latek miał zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP

i

Autor: google.com Ulica, przy której miał zostać zatrzymany mężczyzna
Znany gangster "Lelek" nie żyje. Tragiczny finał próby zatrzymania przez CBŚP FB
Źródło: We Wschowie zastrzelił się mężczyzna. 56-latek miał zostać zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP