Holendrzy mają dość Polaków?! Ten przedsiębiorca dostanie miliony euro. Dlaczego?

i

Autor: Screen Twitter/X: BN DeStem Roosendaala; pixabay.com

Pieniądze

Holendrzy mają dość Polaków?! Ten przedsiębiorca dostanie miliony euro. Dlaczego?

Polacy w tym holenderskim mieście nie są już mile widziani. Mieszkańcy pobliskich domostw przez wiele lat musieli zmagać się z hałasem spowodowanym przez działalność jednego sklepu. To tam właśnie spotykali się rodacy, spożywali alkohol i zakłócali porządek. W końcu ten problem się rozwiąże, a właściciel będzie bogatszy o kilka milionów euro. Musi jedynie zamknąć sklep.

Holendrzy mają dość Polaków. Wszystko przez osiedlowy sklep

Holendrzy mają dość Polaków, a wszystko przez polski sklep osiedlowy "Swojska Chata" w Roosendaal. Mieszkańcy pobliskich mieszkań blisko od 10 lat skarżyli się u władz gmin na zachowanie klientów. Holendrzy zarzucają Polakom, którzy są klientami tego sklepu, że piją alkohol na chodniku. Oskarżają ich także za ignorowanie przepisów ruchu drogowego czy oddawanie swoich potrzeb w okolicy.

Policjanci CBŚP pomogli zatrzymać w Holandii członków gangu narkotykowego

„Wykup jest obecnie jedynym rozwiązaniem”

Rozwiązanie z pijanymi Polakami widać już na horyzoncie. Konflikt między mieszkańcami narastał i gmina podjęła kroki, aby go rozwiązać. Radni holenderskiej gminy, zdecydowali, że właściciel sklepu dostanie kilka milionów euro za zamknięcie swojego biznesu. Gdy to zrobi uzyska 5,5 mln euro za wykup budynku, gdzie znajduje się sklep. To nie wszystko. Zostaną wykupione też trzy budynki obok, zostaną następnie wyburzone i w ich miejsce powstaną nowe. Czy właścicielowi podoba się ten pomysł?

Oczywiście, że nie chcę stąd wyjeżdżać. W ten sklep włożono wiele lat pracy. I dużo pieniędzy. Wykup jest obecnie najmniej złym rozwiązaniem. Ale tak naprawdę nie chcę w ogóle stracić tego sklepu - powiedział menadżer sklepu "Swojska Chata", w rozmowie z holenderskimi mediami.

Wiosna 2024 - idealna pora na zwiedzanie Holandii. To koniecznie trzeba zobaczyć!