koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Jak Uniwersytet Zielonogórski wystrzega się przed koronawirusem?

2020-03-09 9:17

Wstrzymane zagraniczne wyjazdy studentów i doktorantów oraz płyny dezynfekujące w łazienkach. Na Uniwersytecie Zielonogórskim wprowadzono szczególne środki ostrożności. Więcej w artykule.

Szczególne środki ostrożności na Uniwersytecie Zielonogórskim to pokłosie koronawirusa. W obawie przed wirusem uczelnia wstrzymuje zagraniczne wyjazdów studentów oraz doktorantów. Z kolei w łazienkach pojawiły się płyny dezynfekujące.

Nie popadamy w żadną panikę. Władze Uniwersytetu podchodzą do sprawy bardzo rozsądnie. Jeżeli chodzi o sytuację higieniczną, to w dozownikach w łazienkach jest mydło bakteriobójcze, a także wydrukowaliśmy kilkadziesiąt plakatów.

Mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci uczelni nie jeżdżą na zagraniczne wymiany, ale kilkadziesiąt osób z innych krajów jest w Zielonej Górze. To nie są osoby ze strefy zagrożenia.

Na pewno nie przyjechali do nas studenci z Chin, mimo że dwoje było zapowiedzianych. W grupie studentów, którzy przyjechali do Zielonej Góry nie ma nikogo pochodzącego ze strefy zagrożonej.

Dodaje Sapeńko. W ramach programu Erasmus + do Zielonej Góry przyjechali studenci m.in. z Hiszpanii, Turcji, Grecji czy Rumunii.