Pożar

Oto jak wygląda hala po pożarze odpadów w Przylepie. Widok mrozi krew w żyłach! [galeria]

Każdy pożar niesie ze sobą ogromne zniszczenia. Jednak ten niedawny, który wybuchł w Przylepie poniósł ze sobą ogromne konsekwencje. Mieszkańcy Przylepu, obok Zielonej Góry od lat wiedzieli o problemie. A obecnie trwają badania czy jest bezpiecznie na tym terenie. W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć jak wygląda hala po pożarze odpadów w Przylepie. Ostrzegamy, widok może dla niektórych być szokujący.

Pożar hali odpadów w Przylepie obok Zielonej Góry

22 lipca, w sobotę w hali z odpadami w Przylepie obok Zielonej Góry wybuchł pożar. Kłęby dymu były widoczne z odległości kilku kilometrów. Dogaszanie trwało aż do niedzieli, 23 lipca. Po pożarze pojawiło się wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Mieszkańcy jasno stwierdzają, że "mieszkaliśmy przy tykającej chemicznej bombie, musiała w końcu wybuchnąć". Pożar wpłynął także na poczucie bezpieczeństwa pod względem wody. Wyniki badań ścieków z kanalizacji deszczowej po pożarze w Przylepie są już dostępne. Jednak na krótko zdała się radość, ponieważ jak się okazało rzeka Gęśnik została zanieczyszczona wodą pogaśniczą.  

Pożar w Przylepie w Lubuskiem. To jedna z najtrudniejszych akcji

Akcja gaśnicza w Przylepie to była zdecydowanie jedną z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejsza tego typu akcja być może w całym województwie – powiedział PAP rzecznik lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak. Ilu strażaków brało udział w pożarze w Przylepie? W całej akcji udział brało 376 strażaków, 107 pojazdów i dwa samoloty.

Hala po pożarze w Przylepie

Miejsce po pożarze hali z odpadami w Przylepie jest cały czas monitorowane przez odpowiednie służby. Pojawiły się już także zdjęcia z tego miejsca zdarzenia. Niektóre z nich mogą wywoływać gęsią skórkę.

W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć halę po pożarze w Przylepie

Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa
Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?