Ciekawostki

Park Dworski w Iłowej walczy o tytuł "Cud Polski 2024". Co wiemy o tym miejscu? [zdjęcia]

Magazyn National Geographic Traveler po raz kolejny zorganizował plebiscyt "Cuda Polski 2024". O ten tytuł powalczy w sumie 48 miejsc. Wśród aż trzech kandydatów z woj. lubuskiego jest Park Dworski w Iłowej. To na nie można oddać głos za pośrednictwem Internetu. Co wiemy o tym miejscu? Zobaczcie zdjęcia!

Jak głosować na "Cuda Polski 2024"?

Plebiscyt "Cuda Polski 2024" co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów. To dzięki nominacjom turyści jak i lokalni mieszkańcy mogą na nowo poznawać swój region. Jak można oddać głos na "Cuda Polski 2024"? Głosowanie w plebiscycie "Cuda Polski" odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.national-geographic.pl/cuda-polski. Po wejściu należy wybrać województwo, a następnie miejsce, na które chce się oddać głos. W kolejnym kroku wystarczy kliknąć przycisk "głosuj". Głosowanie trwa do 5 czerwca 2024 r. Kiedy wyniki głosowania? Wyniki głosowania w plebiscycie "Cuda Polski 2024" poznamy 10 czerwca 2024.

Przypomnijmy, że można głosować raz dziennie na wybrane przez siebie miejsce. Na liście z woj. lubuskiego znalazły się takie miejsca jak:

Chińska Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Park Dworski w Iłowej walczy o miano "Cudu Polski 2024"

Pałac w Iłowej został wybudowany za sprawą barona Christopha von Schellendorfa w 1626 r. Wchodzi w on skład zespołu pałacowego z XVII-XX w. Na tym terenie znajdują się jeszcze: aleja grabowa, brama wjazdowa "Mostek Miłości" z 1905 r. oraz Park Dworski. Jak wskazuje National Geographic Traveler na tym terenie ogród japoński został utworzony z inicjatywy Friedricha von Hochberga. Był pierwszym w Europie i stał się inspiracją do utworzenia ogrodu japońskiego we Wrocławiu. Przypomnijmy, że to właśnie Park Dworski, który znajduje się wokół pałacu został wyróżniony już w plebiscycie na najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne zielone miejsce w Lubuskiem, zyskując aż 70% głosów internautów.

Park Dworski w Iłowej walczy o tytuł "Cud Polski 2024". Co wiemy o tym miejscu?

Sonda
Uważasz, że woj. lubuskie jest dobrym miejscem do życia?